Rubriky:

NHL

Nakonec všechny ty trable stály za to, radoval se Mario Lemieux

14. června 2009 17:17 - PITTSBURGH

Po dlouhých sedmnácti letech mohl znovu zvednout nad hlavu Stanley Cup. Tentokrát už ale neměl na nohou brusle a na sobě dres s číslem 66, Mario Lemieux už je váženým funkcionářem a pohár si potěžkal ve slušivém obleku. "Když jsem tým v roce 1999 přebíral, tohle byl můj cíl - znovu si Stanley Cup potěžkat nad hlavou," usmíval se bývalý hvězdný hráč a nyní majitel hokejistů Pittsburgh Penguins.

 

Mark Blinch, Reuters

Jako hráč dovedl Pittsburgh ke Stanley Cupu v letech 1991 a 1992, teď to zažil i jako majitel týmu. "Lidé si ani neuvědomují, jak těžké je vyhrát na ledě Detroitu sedmý zápas. Náš tým zaslouží maximální uznání, jsou to šampióni," vykládal Lemieux po vítězství Pittsburghu v sedmém finále Stanley Cupu nad domácím Detroitem.

Před deseti lety zachránil tým od bankrotu a po několika mizerných sezónách mohl těžit z vysokých pozic v následujících draftech. Tak získal Pittsburgh obrovské talenty Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina. První ve svých 21 letech dovedl letos mužstvo ke Stanley Cupu jako nejmladší kapitán historie NHL, o rok starší Malkin se zase stal historicky nejmladším vítězem Conn Smythe Trophy.

Mario Lemieux a Sidney Crosby se radují se Stanley CupemMario Lemieux a Sidney Crosby se radují se Stanley Cupemfoto: Reuters/Rebecca Cook

"Překonali jsme několik hodně těžkých let. Končili jsme v lize poslední a nevěděli, jaká bude naše budoucnost... Ale nakonec tohle všechno stálo za to překonat. Pro tenhle skvělý klub je to velká satisfakce," řekl Lemieux v rozhovoru pro deník Pittsburgh Post-Gazette.

A věří, že před jeho týmem leží skvělá budoucnost. "Jsem na kluky pyšný, speciálně pak na Sida (Sidney Crosbyho, pozn. redakce). Vždyť těm našim klukům je teprve 21 a 22 let a pokud zůstanou spolu, ještě mohou v Pittsburghu dokázat výjimečné věci," dodal.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..