Rubriky:

NHL

Finský útočník Selänne bude hrát za Anaheim i v příští sezóně NHL

28. června 2009 10:28 - ANAHEIM

Finský hokejový útočník Teemu Selänne se rozhodl hrát i v dalším ročníku zámořské NHL a znovu v něm oblékne dres Anaheimu, přestože v průběhu příštího týdne oslaví již 39. narozeniny. Selänne tak naplní i druhou polovinu dvouletého kontraktu, který s Ducks uzavřel koncem září minulého roku. Jeho plat bude 2,625 milionu dolarů.

Jen den před ním se ke stejnému kroku definitivně odhodlal i jeho spoluhráč z obrany Scott Niedermayer.

Selänne, rodák z Helsinek, má za sebou povedenou sezónu, v níž sice v základní části odehrál jen 65 zápasů, ale přesto byl s 27 brankami třetím nejlepším střelcem týmu. Navrch přidal stejný počet asistencí. "Teemu hraje stále na vysoké úrovni. Do šatny navíc vnáší energii a odhodlání a je oddaným členem naší organizace," uvedl generální manažer Bob Murray v prohlášení klubu.

Selänneho evidentně žene vpřed touha dobýt ještě jednou v kariéře Stanleyův pohár. Spolu s Niedermayerem byli klíčovými postavami úspěšného tažení Kačerů v roce 2007. Letos tým ve vyřazovacích bojích sice výborně začal, ale po vyřazení San Jose ztroskotal v druhém kole v rozhodujícím sedmém utkání na pozdějším finalistovi z Detroitu.

"Přitom jak jsme hráli ke konci minulé sezóny, jsem unešený z toho, jaké máme šance," prohlásil Selänne, jenž v 13 duelech play off zaznamenal čtyři góly a dvě přihrávky.

"Finský blesk" odehrál v Anaheimu deset ze 17 sezón, které v zámoří strávil, a je nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem v klubové historii. Celkem má v NHL na kontě již 1132 odehraných zápasů s bilancí 1212 bodů za 579 přesných zásahů a 633 finálních přihrávek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..