Rubriky:

NHL

Detroit se chce dohodnout s Hudlerem na smlouvě bez arbitráže

7. července 2009 13:04 - DETROIT

Vedení Detroitu věří, že se dohodne na nové smlouvě s českým hokejovým útočníkem Jiřím Hudlerem bez jednání před arbitrážním soudem. Pětadvacetiletému hráči skončil po sezóně kontrakt a v závěru minulého týdne se rozhodl obrátit na nezávislý soud, který mu podle jeho mínění určí vyšší plat, než jaký mu nabízejí zástupci Red Wings. Generální manažer Ken Holland však věří, že k arbitráži nedojde.

"Podle mého arbitráž nepotřebujeme. Mluvili jsme spolu v pondělí, ještě spolu mluvit budeme a věřím, že s Jiřím najdeme společnou řeč," citovala Hollanda agentura AP. Vsetínský odchovanec měl v minulé sezóně, jež byla jeho nejlepší v kariéře v NHL, garantovaný příjem 1,15 miliónu dolarů.

Problémem Detroitu je platový strop stanovený vedením NHL. Jen smlouvy devíti elitních hráčů v čele s Henrikem Zetterbergem, Johanem Franzénem, Pavlem Dacjukem či Nicklasem Lidströmem stojí klub 43 miliónů. Celkem přitom může hospodařit s částkou 56,8 miliónu dolarů.

Pokud Hudler opravdu před arbitráž přijde, bude prvním hráčem Detroitu od roku 1995, který podobný krok učinil. Naposledy soud rozhodoval o smlouvě Raye Shepparda. Český hokejista v klubu působí od roku 2003 a na svém kontě má v NHL včetně play-off 306 zápasů s bilancí 155 kanadských bodů. Loni získal Stanleyův pohár, letos zažil finálovou porážku s Pittsburghem.

Novou smlouvu s Detroitem uzavřel jiný takzvaný chráněný volný hráč Fin Ville Leino. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem nový dvouletý kontrakt, který mu zajišťuje příjem 800 tisíc dolarů ročně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..