Rubriky:

NHL

Hossa začal angažmá v Chicagu operací ramene

24. července 2009 09:28 - CHICAGO

Slovenský hokejista Marián Hossa se v pátek podrobí operaci ramene. Podle odhadů by se měl léčit až čtyři měsíce a nestihne tak říjnový start nové sezóny NHL, ve které má být hlavní hvězdou Chicaga Blackhawks. S ním v létě podepsal jako volný hráč lukrativní dvanáctiletý kontrakt s průměrným ročním příjmem 5,2 miliónu dolarů.

 

Mark Blinch, Reuters

Lékaři Chicaga doufali, že se Hossa operaci vyhne, ovšem poraněné rameno nezvládalo zátěž, proto se hokejista rozhodl podstoupit chirurgický zákrok. "Po konzultaci s rodinou a vedením Blackhawks nemám pochyby, že jde o správné rozhodnutí. Hráčem Chicaga jsem se chtěl stát už hodně dlouho, i to je důvod, proč jsem se rozhodl pro operaci, abych mohl za Chicago hrát stoprocentně zdravý," uvedl Hossa v prohlášení.

Třicetiletý Hossa si v uplynulých dvou sezónách marně snažil splnit svůj sen o zisku Stanleyova poháru. Loni byl ve finále v dresu poraženého Pittsburghu proti Detroitu, v létě pak přestoupil k Red Wings, ale v repríze finále tentokrát uspěli Penguins.

V uplynulém ročníku NHL Hossa v 74 zápasech nastřílel 40 branek a nasbíral 71 bodů. V 23 zápasech play off skóroval šestkrát a přidal devět přihrávek. V NHL má slovenská hvězda, která rovněž oblékala dres Ottawy a Atlanty, na kontě z 775 utkání 719 bodů za 339 gólů a 380 přihrávek. V 98 utkáních play off skóroval Hossa jednatřicetkrát a u 45 branek asistoval. Na klubový či reprezentační úspěch zatím čeká.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..