Rubriky:

NHL

Hokejový obránce Ward se vrací do Caroliny

24. července 2009 22:32 - RALEIGH

Zkušený obránce Aaron Ward se vrací do Caroliny, v jejímž dresu se v roce 2006 radoval z vítězství ve Stanleyově poháru. Hurricanes získali šestatřicetiletého hráče z Bostonu výměnou za Patricka Eavese a právo výběru ve čtvrtém kole draftu v příštím roce.

Ward odešel z Caroliny hned po úspěchu ve Stanleyově poháru, jako volný hráč podepsal smlouvu s New York Rangers, odkud později zamířil do Bostonu. Bruins nyní hráče, jenž mimo sezonu bydlí v Raleighu, kde sídlí Hurikáni, uvolnili i s ohledem na ekonomickou stránku obchodu.

Boston totiž potřebuje získat prostor v klubovém rozpočtu pro jednání s nejlepším střelcem týmu v uplynulé sezoně Philem Kesselem o nové smlouvě. Zatímco Ward měl pro nadcházející sezonu zajištěn plat 2,5 milionu dolarů, Eaves má garantovaný příjem 1,1 milionu. Boston zároveň zařadil Eavese na takzvaný "waivers list" a nabídl jej ostatním klubům.

Návrat Warda do Caroliny by mohl zhoršit situaci českého obránce Františka Kaberleho, který má ještě s klubem rok platnou smlouvu, ale již delší dobu se spekuluje, že by mohl kádr Hurricanes opustit. Před nedávnem dokonce zástupci klubu zveřejnili úvahy o tom, že kladenského odchovance ze zbytku kontraktu vyplatí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..