Rubriky:

NHL

Český hokejista Krejčí začátek sezóny nejspíš nestihne

15. září 2009 16:51 - BOSTON

Hokejový útočník David Krejčí s největší pravděpodobností nestihne po červnové operaci pravé kyčle start Bostonu do NHL. Bruins vstoupí do nového ročníku 1. října proti Washingtonu a třetí nejproduktivnější český hráč minulé sezóny v té době asi ještě nebude stoprocentně připravený.

"Sedmnáct dnů? Dva a půl týdne? To opravdu nevím. Je jen malá šance, možná deset procent. Nemohu říct, že by to bylo nula procent, protože se cítím na ledě docela dobře," řekl Krejčí deníku Boston Globe. Při první tréninkové jednotce Bruins bruslil 55 minut. "Nevím, jak se budu cítit za týden. Ale pravděpodobně nebudu připravený, i když nějaká šance existuje," dodal s výhledem na úvodní duel s Capitals.

Při bruslení cítí bolest v kyčli, když zatáčí doprava. "Je to běžné," podotkl Krejčí. Jeho uzdravení po operaci bylo odhadováno na čtyři až šest měsíců, takže s potížemi v současné době počítá. "Zatím má daleko k tomu, aby mohl nastoupit v přípravných zápasech. Uvidíme, jaký to bude mít vývoj. Nyní ho mají ve svých rukou naši fyzioterapeuti. Dokud neřeknou, že je stoprocentně připravený, tak s ním nemůžeme počítat," prohlásil trenér Claude Julien.

Třiadvacetiletý Krejčí těsně před operací podepsal s Bostonem nový tříletý kontakt na 11,25 milionu dolarů. V uplynulé sezoně zářil - v 82 zápasech základní části si připsal 73 bodů za 22 branek a 51 asistencí, v play off přidal v 11 utkáních osm bodů za dvě trefy a šest přihrávek. S 37 kladnými body ovládl v NHL bilanci účasti při vstřelených a inkasovaných gólů a získal Plus-Minus Award.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..