Kreps rozhodl v přípravě NHL o výhře Floridy nad Ottawou

Český hokejový útočník Kamil Kreps rozhodl v úterním přípravném utkání před novou sezónou NHL o výhře Floridy nad Ottawou 3:1. V utkání hraném v kanadském Halifaxu otočil v 18. minutě skóre na 2:1 ve prospěch Pantners. Na poslední třetinu nastoupil v brance Floridy Alexander Salák a při snaze Senators zkorigovat nepříznivý stav 1:3 nepustil za svá záda ani jednu ze třinácti střel.

Jednička Floridy Tomáš Vokoun v úvodním duelu odpočívala a od začátku dostal příležitost Scott Clemmensen. V 16. minutě jej překonal v přesilové hře Alexandre Picard, ale to bylo vše ze strany Ottawy, která nastoupila bez Daniela Alfredssona, Jasona Spezzy či posil Alexeje Kovaljova, Jonathana Cheechooa i Milana Michálka.

Za necelou minutu vyrovnal Scott Timmins a za dalších 100 vteřin skóroval při signalizovaném vyloučení Kreps. Na konci druhé třetiny zvýšil David Booth. V závěrečné části se stav nezměnil i díky Salákovi, který přišel do týmu Floridy po působení ve finském TPS Turku.

Trefil se i Jakub Voráček v dresu Columbusu, ale Blue Jackets dobře rozehraný zápas na ledě letošního vítěze Stanleyova poháru Pittsburghu nedotáhli do úspěšného konce a prohráli 4:5 v prodloužení. Voráček otevřel v 17. minutě v přesilovce skóre. Columbus vedl po dvou třetinách díky dvěma trefám Maxima Majorova už 3:0, po vyrovnání Penguins ještě získal vedení 4:3, přesto podlehl. Dvěma góly otočil výsledek Chris Kunitz, dvakrát skóroval i kapitán Sidney Crosby.

Asistenci si v dresu New Yorku Rangers připsal při své premiéře v novém působišti Aleš Kotalík, jenž byl u gólu Christophera Higginse v 51. minutě. Jezdci díky němu snížili doma s Bostonem na 1:2, ale pak už se na výsledku nic nezměnilo.

Přípravné hokejové zápasy NHL
Florida - Ottawa 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) - hráno se v Halifaxu
Branky: 17. Timmins, 18. Kreps, 40. Booth - 16. Picard. Alexander Salák (Florida) odchytal 20 minut a neinkasoval.
New York Rangers - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Higgins (Kotalík) - 8. Hamill, 47. Savard.
Pittsburgh - Columbus 5:4 v prodl. (0:1, 0:2, 4:1 - 1:0)
Branky: 44. a 47. Crosby, 59. a 51. Kunitz, 54. Conner - 36. a 40. Majorov, 17. Voráček, 58. Picard.
St. Louis - Minnesota 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 5. P. Kariya, 5. Porter, 43. Armstrong - 60. Pouliot.
Calgary - Edmonton 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 51. Jaffray - 11. a 22. O´Sullivan, 56. Comrie, 60. Horcoff.
Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 15. Vandermeer, 34. Fiddler, 55. Hoggan, 57. Spina - 20. a 57. Simmonds.
Los Angeles - Phoenix 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 17. a 52. Johnson, 37. Williams, 49. Purcell - 20. Boedker, 26. Yandle, 52. Mueller.