Gólman Vokoun chytal v přípravě při výhře Floridy na ledě Ottawy

NEW YORK

Český brankář Tomáš Vokoun se představil poprvé v přípravném utkání na novou sezónu NHL a přispěl k výhře Floridy na ledě Ottawy 2:1. Favorit na roli gólmanské jedničky na únorových olympijských hrách ve Vancouveru nastoupil na úvodní dvě třetiny a inkasoval ze 17 střel jednu branku.

Všechny góly v Ottawě padly v přesilových hrách. Florida vedla od osmé minuty, kdy se po asistenci Michaela Frolíka prosadil bek Jordan Leopold. Po 66 vteřinách druhé části překonal Vokouna Chris Phillips, ale v 34. minutě rozhodl Dmitrij Kulikov.

Do závěrečné třetiny vystřídal Vokouna Tyler Plante. Alexander Salák, jenž odchytal bez inkasovaného gólu poslední třetinu úterního utkání proti Ottawě při výhře 3:1, tentokrát příležitost nedostal. V dresu Senators se představil už Jonathan Cheechoo, který přišel ze San Jose za Danyho Heatleyho. Český útočník Milan Michálek, další součást tohoto trejdu, ještě nehrál.

Čeští hokejisté se ani v jednom ze sedmi středečních duelů střelecky neprosadili. Nepovedlo se to ani Aleši Kotalíkovi a Václavu Prospalovi, který slavil premiéru v barvách Rangers, v samostatných nájezdech. Z vítězství 3:2 se po rozstřelu radovali Devils.

Vedle Frolíka si připsali ještě dva Češi kanadský bod za asistenci. Obránce Jakub Kindl přihrál v 44. minutě na trefu Jeremyho Williamse, který dovršil vítězství Detroitu nad Philadelphií 3:1. Hvězdný útočník Edmontonu Aleš Hemský připravil v 51. minutě trefu pro Sama Gagnera, který otočil výsledek s New York Islanders na 2:1. Ostravané pak sice vyrovnali, ale výhru 3:2 slavili Oilers. Za Islanders hrál poprvé John Tavares, letošní jednička draftu, při premiéře však nebodoval.

Přípravné hokejové zápasy před startem NHL:
New Jersey - New York Rangers 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 14. a 31. Clarkson, rozhodující sam. nájezd Zajac - 44. Gilroy, 52. Owens.
Ottawa - Florida 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 22. Phillips - 8. Leopold (Frolík), 34. Kulikov. Tomáš Vokoun (Florida) odchytal 40 minut, ze 17 střel inkasoval jednu branku a měl úspěšnost zákroků 94,11 procenta.
Toronto - Boston 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 14. Bozak, 37. Stalberg - 24. Begin, 34. Marchand, 48. Wozniewski.
Detroit - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. Draper, 39. Tardif, 44. Jeremy Williams (Kindl) - 24. vanRiemsdyk.
Dallas - Tampa Bay 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. a rozhodující sam. nájezd. Richards, 10. Eriksson, 57. Neal - 26. Fedoruk, 40. McLean, 46. Jones.
Edmonton - New York Islanders 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 48. Penner, 51. Gagner (Hemský), 58. Souray - 7. Gervais, 56. Dehaan.
Anaheim - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 24., 42. a rozhodující sam. nájezd Ryan - 20. Korpikoski, 53. Kolarik.