Fleury rozhodl při comebacku v nájezdech o výhře Calgary

Povedený comeback má za sebou jednačtyřicetiletý kanadský útočník Theoren Fleury, který rozhodl v přípravném utkání o výhře hokejistů Calgary nad New York Islanders 5:4 v samostatných nájezdech. Olympijský vítěz ze Salt Lake City, který hrál NHL naposledy v roce 2003 v dresu Chicaga, je v týmu Flames na zkoušce.

Theoren Fleury - archivní foto

Fleuryho návrat sledovalo ve vyprodané hale v Calgary 19.289 divák a pouze 168 centimetrů měřící útočník se dočkal velkých ovací. V rozstřelu se prosadil jako jediný, když překonal gólmana Kevina Poulina. Fleury se snaží v Calgary navázat na své úspěšné desetileté působení. S Flames slavil na startu kariéry v roce 1989 hned zisk Stanleyova poháru a jeho klubové rekordy 364 branek a 830 bodů překonal až v minulé sezÓně Jarome Iginla.

V té době bývalý hráč Colorada a New York Rangers hrál nezávislou ligu v Manitobě za Steinbach North Stars, předtím po odchodu z NHL působil i v britské lize v dresu Belfast Giants. K návratu do prestižní zámořské soutěže musel dostat souhlas od vedení NHL, protože v sezÓně 2002/03 byl suspendován za porušení odvykacího programu po problémech s alkoholem.

Naopak nepříjemný večer zažil útočník Islanders Kyle Okposo, který po zákroku Diona Phaneufa ze začátku druhé třetiny opustil led na nosítkách. Několik minut ležel nehybně na ledě, ale podle vyšetření v nemocnici utrpěl naštěstí jen lehký otřes mozku. Do statistik zápasu se zapsal český obránce Radek Martínek, který přihrál ve 21. minutě na gól Blaku Comeauovi. Díky němu vedli Ostrované 2:1.

Kaberle přispěl asistencemi k výhře Toronta

Opora Toronta Tomáš Kaberle přispěl dvěma asistencemi v úvodní třetině u gólů Leeho Stempniaka a Nazeema Kadriho k vítězství nad Philadelphií 4:0. Stejnou bilanci měl i Milan Hejduk při výhře Colorada nad Dallasem 3:1. V úvodu druhé třetiny po jeho přihrávce v přesilovce vyrovnal Slovák Marek Svatoš na 1:1 a v 47. minutě byl Hejduk u akce, po které upravil Wojtek Wolski na konečných 3:1. Při prvním startu za Avalanche se hned ve čtvrté minutě popral s dallaským Krysem Barchem bitkař David Kočí.

Obránce Jaroslav Špaček při svém debutu v dresu Montrealu přihrál v 19. minutě na gól další posily Canadiens Scottu Gomezovi. Gólmana Scotta Clemmensena, který nastoupil na úvodní dvě třetiny, překonali ještě Michael Cammalleri a Matt D'Agostini. Do závěrečné části naskočil český brankář Alexander Salák, který při převaze Floridy z pouhých pěti střel Montrealu neinkasoval. Panthers se ale podařilo jen zkorigovat stav dvěma góly na konečných 2:3.

Salák už nastoupil v úterý na závěrečnou třetinu proti Ottawě a ze třinácti střel také neinkasoval. Celkem se ve čtvrtek z početné české kolonie v týmu Floridy představila pětice hráčů včetně beka Martina Škouly, který bojuje jako nechráněný volný hráč o smlouvu. V prvním vystoupení si připsal jeden záporný bod za účast na ledě při inkasovaném gólu.

Přípravné hokejové zápasy před startem NHL
Buffalo - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky: 43. Pominville, 47. MacArthur, 58. Kennedy - 9. Giroux, 54. Knuble, 58. Beagle, 61. Pothier.
Philadelphia - Toronto 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) - hráno v Londonu
Branky: 5. Stempniak (T. Kaberle), 14. Kadri (T. Kaberle), 40. Grabovskij, 55. Hanson.
Montreal - Florida 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 19. Gomez (Špaček), 29. Cammalleri, 33. D'Agostini - 46. Booth, 51. Dadonov. Alexander Salák (Florida) odchytal 20 minut, z pěti střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.
Nashville - Atlanta 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 15. Laakso, 18. Arnott, 29. Dumont, 43. Weber, 45. Wilson.
Calgary - New York Islanders 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. a 35. Jokinen, 5. Dawes, 48. Moss, rozhodující sam. nájezd Fleury - 25. a 44. Moulson, 12. Smith, 21. Comeau (Martínek).
Colorado - Dallas 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 23. Svatoš (Hejduk), 29. Stoa, 47. Wolski (Hejduk) - 12. Morrow.
Anaheim - Vancouver 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Bernier, 30. Bieksa, 38. Rome.
Los Angeles - San Jose 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) - hráno v Ontariu
Branky: 60. Brown - 13. Ferriero, rozhodující sam. nájezd Demers.