Michálek se trefil v premiéře za Ottawu, ale porážce nezabránil

NEW YORK

Český hokejový útočník Milan Michálek se šest dnů po přestupu ze San Jose představil poprvé v dresu Ottawy v přípravném zápase, hned po 122 vteřinách se střelecky prosadil, ale porážce v Montrealu 1:2 nezabránil. Ve druhé třetině totiž vyrovnal Ben Maxwell a v 56. minutě rozhodl po přihrávce Tomáše Plekance Brian Gionta.

Milan Michálek z Ottawy před brankářem Montrealu Jaroslavem Halákem

Michálek, kterého Senators získali v sobotu spolu s Jonathanem Cheechooem výměnou za Danyho Heatleyho, nastoupil v útoku s Jasonem Spezzou a Danielem Alfredssonem. "Jsou to neuvěřitelní hokejisté. Měli jsme dobré šance, ale také jsme někdy propadli v obranném pásmu a v tom se musíme zlepšit," prohlásil Michálek.

Gólman Tomáš Vokoun z Floridy sice držel v Edmontonu do 25. minuty čisté konto, ale potom inkasoval ve druhé třetině hned čtyřikrát a Panthers prohráli 0:4. V závěrečné třetině nahradil Vokouna Tyler Plante.

Další gólman Ondřej Pavelec z Atlanty si připsal na ledě Tampy Bay 32 úspěšných zákroků, ale jeho tým prohrál 1:2 v prodloužení. Oba góly inkasoval Pavelec při přesilovce Tampy Bay a rozhodující gól vstřelil 26 sekund před koncem nastavení Martin St. Louis.

Martin Erat se podílel dvěma asistencemi na výhře Nashvillu na ledě Caroliny 4:2. V 19. minutě po jeho akci vyrovnal Mark Santorelli na 1:1 a na konci druhé třetiny po jejich kombinaci upravil na 3:1 Dan Hamhuis.

Carolina - Nashville 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 18. Cole, 44. E. Staal - 19. Santorelli (Erat), 24. Legwand, 39. Hamhuis (Erat), 60. Ölvecký.
Detroit - New York Rangers 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Branky: 41. Filppula, 42. Lebda, 49. Jason Williams, 57. Abdelkader - 8. Anisimov, 24. Lisin, 58. Callahan.
Montreal - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 36. Maxwell, 56. Gionta (Plekanec) - 3. M. Michálek.
Pittsburgh - Toronto 3:4 (2:0, 0:4, 1:0)
Branky: 7. Cooke, 14. Malkin, 47. Orpik - 23. Blake, 25. White, 28. Mitchell, 39. Mikúš.
Tampa Bay - Atlanta 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 17. Malone, 65. St. Louis - 30. Postma. Brankář Ondřej Pavelec (Atlanta) odchytal celý zápas, inkasoval z 34 střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 94,12 procenta.
St. Louis - Colorado 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky: 10. Drazenovic, 13. P. Kariya, 16. Steen, 25. Oshie, 44. Crombeen, 47. Armstrong - 39. Stewart, 41. Duchene.
Minnesota - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 19. a 30. Clutterbuck.
Edmonton - Florida 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky: 25. Chorney, 28. O'Sullivan, 36. Horcoff, 38. Jacques. Tomáš Vokoun (Florida) odchytal 40 minut, z 26 střel inkasoval čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 84,62 procenta.
Phoenix - Anaheim 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 9. Hoggan, 10. Mueller, 21. Vandermeer - 42. a 50. Lupul, 47. Sexton, 64. Sbisa.
San Jose - Vancouver 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Branky: 46. McGinn, 57. Ortmeyer - 35. a 39. H. Sedin, 9. D. Sedin, 10. Hodgson, 11. Mitchell, 48. Ehrhoff.