Kotalík a Prospal přispěli dvěma body k výhře Rangers v přípravě

NEW YORK

Český hokejový útočník Aleš Kotalík přispěl gólem a asistencí k výhře New York Rangers v Bostonu 5:2 v přípravném utkání na nový ročník NHL. Dvě přihrávky si připsal i jeho spoluhráč Václav Prospal. Stejnou bilanci jako Kotalík měl také obránce Zbyněk Michálek z Phoenixu, ale porážce v San Jose 4:5 v prodloužení nezabránil.

Útočník NY Rangers Aleš Kotalík před brankářem Bostonu Timem Thomasem

Kotalík otevřel skóre v páté minutě v přesilové hře, když mu asistoval i Prospal. V 35. minutě společně připravili branku pro Envera Lisina, který zvyšoval už na 4:2.

Zbyněk Michálek v 48. minutě po přihrávce Martina Hanzala vyrovnal na ledě San Jose na 3:3, když předtím Phoenix prohrával už 0:3. Za minutu ještě přihrál Michálek na gól Kyla Turrise, ale Coyotes vedení 4:3 neudrželi a prohráli v prodloužení. Za San Jose nastoupil poprvé Dany Heatley, který přišel výměnou za Milana Michálka a Jonathana Cheechooa z Ottawy, ale při debutu nebodoval.

Obránce Jaroslav Špaček z Montrealu sice v 15. minutě v přesilovce vyrovnal na ledě Ottawy na 1:1, když předtím skóroval v oslabení po asistenci Filipa Kuby Alexej Kovaljov, ale Canadiens prohráli nakonec vysoko 1:6. Hattrick si připsal Mike Fisher. Další bek Tomáš Kaberle přispěl dvěma asistencemi k vítězství Toronta nad Philadelphií 5:4 v prodloužení. Gólman Michal Neuvirth vychytal vítězství Washingtonu v Chicagu 3:2 v prodloužení, když kryl čtyřiadvacet střel.

Boston - New York Rangers 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Savard, 29. Hamill - 5. Kotalík (Prospal), 8. Avery, 16. Anisimov, 35. Lisin (Prospal, Kotalík), 57. Parenteau.
Detroit - Buffalo 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 25. Franzén - 50. Roy, 52. Vanek, 60. Gaustad.
Ottawa - Montreal 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 18., 39. a 48. Fisher, 8. Kovaljov (Kuba), 21. Regin, 57. Hennessy - 15. Špaček.
Toronto - Philadelphia 5:4 v prodl. (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 50. a 62. Hagman, 4. Stajan (T. Kaberle), 19. Ponikarovskij, 57. Beauchemin (T. Kaberle) - 29. a 37. Briere, 9. Richards, 27. Pronger.
St. Louis - Dallas 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Backes, 54. Tkachuk - 53. a 60. Benn, 4. Wandell, 21. Eriksson.
Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 1:2, 2:0))
Branky: 39. Jones, 57. Arnott, 60. Weber - 27. Dorsett, 33. Vermette
Chicago - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Sharp, 26. Skille - 30. Clark, 58. Wilson, 65. Perreault. Michal Neuvirth (Washington) odchytal celý zápas, inkasoval z 26 střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 92,31 procenta.
Vancouver - Edmonton 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 10. Edler, 51. Hordichuk, 60. Hodgson - 20. Souray.
Los Angeles - Anaheim 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 5. a 36. Schenn, 31. Smyth, 60. Kopitar - 40. S. Koivu.
San Jose - Phoenix 5:4 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)
Branky: 57. a 63. Marleau, 14. Clowe, 21. Setoguchi, 22. McGinn - 39. Meyer, 47. Bernhardt, 48. Z. Michálek (Hanzal), 49. Turris (Z. Michálek).
New York Islanders - Calgary 4:2 (2:0, 0:2, 2:0) - hráno v Saskatoonu
Branky: Martin 2, Sim, Moore - Lundmark, Chucko.