Voráček dvěma body pojistil výhru Columbusu nad Pittsburghem

NEW YORK

Český útočník Jakub Voráček z Columbusu navázal na své tříbodové představení z úterního duelu proti hokejistům Bostonu a ve čtvrtečním přípravném utkání na nový ročník NHL pomohl gólem a asistencí pojistit výhru Blue Jackets nad Pittsburghem 5:2. Penguins hned na začátku první třetiny přišli o kapitána Sidneyho Crosbyho, kterého trápilo tříslo.

Jakub Voráček v dresu Columbusu (vpravo) se raduje se spoluhráčem Krisem Russellem z branky.

Voráček proti Bruins přispěl k výhře 6:5 po samostatných nájezdech jednou trefou a dvěma asistencemi. Proti letošnímu vítězi Stanleyova poháru za stavu 3:2 v 51. minutě přihrál na gól Derekovi MacKenziemu, pak ještě dvacetiletý kladenský odchovanec dvě minuty a 47 sekund před koncem v oslabení stanovil konečný výsledek.

"Odehráli jsme tři zápasy za tři dny, hráli jsme dobře, vstřelili jsme patnáct branek. Dáváme góly, daří se nám přesilovky. Snad to tak bude i v sezoně," řekl klubovému webu Voráček.

Crosby se na ledě Blue Jackets ukázal jen na tři střídání, celkem na 97 sekund. Zranění třísla by ale nemělo být nijak vážné. "Bylo lepší odstoupit. Doufám, že je to jen na pár dnů. Měl jsem zraněné tříslo už dříve, ale teď to není tak špatné. Vynechal jsem kvůli tomu minulý rok pět zápasů, proto musím být opatrný," řekl Crosby po utkání zámořským novinářům.

Věří, že by mohl nastoupit v nedělním posledním přípravném zápase Penguins proti Detroitu, tedy v repríze finále Stanley Cupu. "Rád bych hrál, ale s třísly člověk nikdy neví," dodal Crosby.

Václav Prospal si připsal asistenci při výhře New Yorku Rangers nad Washingtonem 3:2. Podílel se v 33. minutě na druhé trefě Slováka Mariána Gáboríka v utkání. Posila Jezdců z Minnesoty se předtím prosadila v oslabení a zaznamenala i jednu asistenci.

Tomáš Plekanec z Montrealu v 21. minutě přihrál na gól Sergeji Kosticynovi, který získal proti Bostonu vedení 1:0. Canadiens ale náskok ztratili a prohráli po nájezdech 1:2. Plekanec byl jedním ze tří střelců Montrealu, kteří v rozstřelu gólmana Tima Thomase nepřekonali.

Přípravné zápasy před startem NHL:
New York Rangers - Washington 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 21. a 33. Gáborík (na druhou Prospal), 59. Higgins - 29. Sjomin, 37. Aucoin.
Philadelphia - New Jersey 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Carle, 62. Pyörälä - 49. Halischuk.
Columbus - Pittsburgh 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 2. Blunden, 33. Brassard, 35. Nash, 51. MacKenzie (Voráček), 58. Voráček - 7. Malkin, 39. Guenin.
Montreal - Boston 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 21. S. Kosticyn (Plekanec) - 42. Stuart, rozhodující sam. nájezd Bergeron.
Minnesota - St. Louis 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 58. Belanger - 15. a 33. McDonald, 9. Berglund, 12. Steen.
Dallas - Colorado 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 16. a 31. Eriksson, 13. Neal - 33. Svatoš, 50. Hannan.
Tampa Bay - Edmonton 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0) - hráno ve Winnipegu
Branky: 18. a 65. St. Louis, 5. Malone, 59. Foster - 36. Nilsson, 40. Cogliano, 45. Gilbert.
Vancouver - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 54. Pope, 60. O'Brien - 34. Perry, 51. Ryan Whitney, 64. Selänne.