Hašek v přípravě pustil tři góly

NEW YORK

Ze čtrnácti střel inkasoval brankář Dominik Hašek tři góly, když odchytal za hokejisty Detroitu dvě třetiny přípravy s NY Rangers. Roman Čechmánek z Los Angeles za necelých 33 minut proti Phoenixu neinkasoval a připsal si deset úspěšných zákroků. Jeho kolega Milan Hnilička potom lovil puk ze sítě po patnácti střelách třikrát a Králové prohráli.

Dominiku Haškovi se v prvním přípravném utkání v brance Detroitu příliš nedařilo.

Gólman Calgary Roman Turek za dvě třetiny puk za svá záda nepustil a podílel se na vítězství svého týmu nad Edmontonem. Tomáš Vokoun z Nashvillu za půlku nerozhodného duelu s Chicagem kryl sedmnáct střel a inkasoval jednou.

Příprava NHL, sobota:
Nashville-Chicago 2:2, Montreal-Ottawa 3:4 (1 gól hostí Bonk), Washington-Philadelphia 2:4, Carolina-Atlanta 4:1 (gól hostí Piroš), Detroit-NY Rangers 3:5 (2 góly domácích Hudler, za hosty 2 góly P. Nedvěd), Pittsburgh-NY Islanders 0:1, St. Louis-Dallas 3:2 pp, Calgary-Edmonton 4:1, Florida-Colorado 4:7 (1 gól domácích Bednář, za hosty 2 branky Hejduk), Los Angeles-Phoenix 2:3

Židlický, Kuba, Reichel a Grošek skórovali

Český obránce Marek Židlický přispěl v nedělním přípravném zápase na nový ročník NHL svou první brankou v dresu Nashvillu k remíze na ledě Columbusu 2:2. U obou gólů Predators asistoval jeho krajan Martin Erat, Tomáš Vokoun odchytal první polovinu zápasu a hráči Columbusu ho ze sedmnácti střel překonali dvakrát.

Další bek Filip Kuba pomohl svou trefou k výraznému vítězství Minnesoty nad New Yorkem Rangers 9:1. Naopak branka Michala Groška nezabránila porážce Bostonu s New Yorkem Islanders 2:6, stejně jako gól Roberta Reichela nic nezměnil na prohře Toronta od Buffala 2:4. Dvě asistence si za Sabres připsal Aleš Kotalík. Václav Prospal přihrál při vítězství Anaheimu nad Phoenixem 4:3 v prodloužení na tři branky.

Milan Hnilička se dostal do branky Los Angeles v San Jose na závěrečných 27 minut a z osmi střel nepustil za svá záda žádnou. Jeho konkurent v boji o post dvojky, Francouz Cristobal Huet, inkasoval předtím jednou z osmnácti pokusů San Jose.

Příprava NHL, neděle:
New York Islanders - Boston 6:2 (1 branka hostí Grošek), Columbus - Nashville 2:2 pp (branka hostí Židlický), Tampa Bay - Carolina 3:0, Washington - Pittsburgh 4:2, Minnesota - NY Rangers 9:1 (za domácí 1 gól Kuba), Chicago - St. Louis 4:4 pp, Toronto - Buffalo 2:4 (branka domácích Reichel), Anaheim - Phoenix 4:3 pp (Prospal 0+3), San Jose - Los Angeles 1:4