Prospal se pod výhru Rangers podepsal dvěma brankami

České komando v dresech New Yorku Rangers opět řádilo. Trojice Prospal, Kotalík, Rozsíval nasbírala ve středečním utkání NHL proti Los Angeles dohromady šest kanadských bodů a Jezdci zvítězili 4:2. Největší měrou se o to postaral Václav Prospal, který se dvakrát radoval z branky.

Václav Prospal (vlevo) se raduje se svým spoluhráčem z New York Rangers Ryanem Callahanem z branky.

Fanoušci Rangers na první gól zápasu příliš dlouho čekat nemuseli. Ve čtvrté minutě během přesilové hry napřáhl k tvrdé střele od modré Aleš Kotalík a puk těsně před Ersbergem tečoval Prospal, jenž si připsal jubilejní 200. branku v kanadskoamerické soutěži.

Hned v následují minutě sice srovnal skóre Smyth, ale úvodní třetinu vyhráli domácí. Branka padla opět v přesilové hře. Prospal s pukem u pravého kruhu hledal nejlépe postaveného spoluhráče, až si před opuštěnou branku dojel Callahan. Stoprocentní šancí ale pohrdl, a tak se nakonec radoval opět Prospal, který stačil obkroužit branku a dopíchnout puk zpoza hostující klece do síťky. Rozhodčí nejdříve rozpažil, ale po konzultaci s videorozhodčím branku uznal.

Ve druhé části si oba týmy připsaly po jedné brance. Při gólu Briana Boyleho si asistenci připsal Michal Rozsíval. Třetí bod v utkání získal v závěrečném dějství i Prospal, který přihrávkou vyzval ke skórování Mariana Gáboríka.

Hráči New York Rangers zvítězili v šestém utkání v řadě. Prospal byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu hned za brankářem Henrikem Lundqvistem, který několikrát svůj tým podržel výbornými zákroky a zlikvidoval 34 střel.

NY Rangers - Los Angeles 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 14. Prospal (na obě Kotalík), 23. Boyle (Rozsíval), 45. Gáborík (Prospal) - 5. R. Smyth, 28. Handzuš. Zásahy brankářů: Lundqvist 36/34 - Ersberg 21/17. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Lundqvist, Prospal, Gáborík (všichni NYR).
Carolina - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 45. a 51. R. Whitney - 15. Rupp, 25. Malkin, rozhodující nájezd Kunitz. Zásahy brankářů: Ward 38/36 - Fleury 29/27. Diváci: 14 053. Hvězdy zápasu: Ward (CAR), Malkin (PIT), Whitney (CAR).
Chicago - Edmonton 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 1. Sharp, 14. Skille, 30. Versteeg, 58. Barker - 3. Cogliano, 51. Penner, 60. Grebeškov (Hemský). Zásahy brankářů: Niemi 19/16 - Chabibulin 38/34. Diváci: 20 124. Hvězdy zápasu: Sharp, Skille (CHI), Chabibulin (EDM).
Dallas - Nashville 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. a 9. Morrow, 7. a 22. Eriksson, 4. B. Richards, 58. Petersen. Zásahy brankářů: Turco 29/29 - Ellis 3/3, Rinne 23/20. Diváci: 16 365. Hvězdy zápasu: Richards, Morow, Turco (všichni DAL).
Anaheim - Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. a 9. Perry, 36. R. Carter - 37. Belanger, 60. Brunette. Zásahy brankářů: Hiller 34/32 - Bäckström 35/32. Diváci: 15 111. Hvězdy zápasu: Perry, Hiller, Mikkelson (všichni ANA).