Michálek přispěl premiérovým hattrickem ke kanonádě Ottawy

NEW YORK

Parádní večer má za sebou český hokejista ve službách Ottawy Milan Michálek. Ten ve čtvrtek nasázel hattrick Tampě Bay, k jednomu přesilovkovému gólu přidal dokonce dvě trefy v oslabení a Senátoři zvítězili 7:1. Střelecky se prosadil i Milan Hejduk, jehož Colorado přes gól a asistenci Tomáš Plekance porazilo 3:2 Montreal. Za ten se trefil i Roman Hamrlík. Jediný gól Nashvillu při prohře s Chicagem vstřelil Martin Erat.

Útočník Ottawy Milan Michálek oslavuje se spoluhráček Danielem Alfredssonem gól v utkání proti Tampě Bay.

Milan Michálek přišel do hlavního města Kanady při výměně za hvězdného Heatleyho a rychle si získává srdce tamních fanoušků. V úterý se v novém působišti poprvé trefil a o dva dny později již oslavuje premiérový hattrick v NHL.

Český forvard se trefil v každé třetině, na dva góly v oslabení navázal přesilovkovou trefou. „Bylo parádní sledovat všechny ty stojící a tleskající lidi v ochozech,“ pochvaloval si po zápase Michálek. Tři asistence si připsal Daniel Alfredsson.

Plekancovy body Montrealu nepomohly

Ani gól a nahrávka Tomáše Plekance naopak nepomohly hokejistům Montrealu k bodovému zisku proti Coloradu. Za Laviny se trefil Milan Hejduk, který ve 14. minutě otevíral skóre. Vítězný gól vstřelil šest minut před koncem Ryan O’Reilly, jehož si Colorado vybralo ve 2. kole letošního draftu. Pro osmnáctiletého Kanaďana to byla první trefa v NHL. Zbývající gól Canadiens vstřelil Roman Hamrlík.

Hokejista Colorada Avalanche Ryan O'Reilly (vlevo) oslavuje svůj premiérový gól v NHL.foto: ČTK/AP/Paul Chiasson

Martin Erat z Nashvillu sice rychle odpověděl na dva góly Chicaga, které ale zvítězilo na ledě Predátorů 3:1. Nashvillu se nedaří, prohrál čtvrtý zápas v řadě a na gólmana Hueta vyslal jen 13 střel.

Švédský hokejista Detroitu Nick Lidström zdraví diváky po dosažení hranice 1000 bodů v NHL.foto: ČTK/AP/Paul Sancya

Už tisící bod v NHL získal ve čtvrtek Nicklas Lidström. Švédský kapitán Detroitu nahrál na dva góly Rudých křídel proti Los Angeles a jako první evropský obránce překonal hranici 1000 bodů. Před ním tolik bodů získalo jen sedm beků. „Je skvělý pocit sledovat takovou reakci diváků,“ chválil devětatřicetiletý veterán dlouhé ovace domácích fanoušků. Detroit zvítězil 5:2.

Rusové vedli ofenzívu Washingtonu

Tradičně ruští hokejisté vedli ofenzívu Washingtonu při výhře 4:1 nad San Jose. Skóre otevřel Alexander Sjomin, ve druhé třetině dvěma zásahy během 28 sekund rozhodl Alexander Ovečkin. Hvězda soutěže navíc přidala dvě asistence. Capitals přitom prohráli se San Jose od února 1999 jedenáct zápasů v řadě.

V posledním zápase čtvrtečního programu Phoenix porazil 3:2 St. Louis. Vítězný gól Jovanovskimu v prodloužení připravil Zbyněk Michálek, celou akci musel posvětit brankový rozhodčí.

Washington - San Jose 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 23. a 24. Ovečkin, 8. Sjomin, 46. Bradley - 15. Ferriero. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 277.
Montreal - Colorado 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 10. Hamrlík (Plekanec), 49. Plekanec - 34. Hejduk, 40. Cumiskey, 54. O´Reilly. Střely na branku: 31:23. Diváci: 21 273.
Ottawa - Tampa Bay 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 11., 26. a 52. M. Michálek, 5. Kovaljov, 27. Picard, 31. Foligno, 58. J. Ruutu - 35. Malone. Střely na branku: 35:17. Diváci: 17 732.
Detroit - Los Angeles 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 24. Ericsson, 29. Holmström, 44. Zetterberg, 55. Maltby, 60. Rafalski - 6. D. Brown, 52. Justin Williams. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17 782.
Nashville - Chicago 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 24. Erat - 23. Byfuglien, 23. Kopecký, 48. Keith. Střely na branku: 13:30. Diváci: 13 103.
Phoenix - St. Louis 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 30. Doan, 49. Upshall, 64. Jovanovski (Z. Michálek) - 24. Backes, 33. Kariya. Střely na branku: 34:24. Diváci: 6 899.