Žraloci rázně uťali vítěznou sérii hokejistů Rangers

NEW YORK

Po sedmi zápasech skončila vítězná série hokejistů Rangers. Rázně ji uťalo San Jose, které v New Yorku vyhrálo 7:3. Doma neuspěl ani Dallas, který podlehl 1:4 Los Angeles. Ve zbývajícím pondělním duelu zámořské NHL Edmonton porazil 2:1 Vancouver.

Hokejisté San Jose oslavují gól Dany Heatleyho v utkání v New Yorku.

Jezdci prohráli své úvodní utkání na ledě obhájců Stanley Cupu Pittsburghu, od té doby sedmkrát v řadě zvítězili. Až v neděli si nepřišli na San Jose, jehož drtivou ofenzívu vedl dvěma góly a jednou přihrávkou mladíček Devin Setoguchi. Tři body získali i Dany Heatley a Patrick Marleau, v domácím dresu jednou nahrával Aleš Kotalík.

Rangers vedli po necelých devíti minutách 2:0, pak se ale hostující tým probral. Ještě do přestávky srovnal a ve druhé třetině třemi trefami rozhodl. „Dva góly v první třetině nás pořádně nastartovaly, pak už jsme se rozjeli,“ citují oficiální stránky soutěže Joe Thorntona. Šestadvaceti zákroky si výhru pohlídal Jevgenij Nabokov.

Tři ze čtyř gólů Los Angeles zařídil veterán Ryan Smyth, Králové ukončili sérii tří proher vítězstvím 4:1 v Dallasu. Hosté se popasovali i se symptomy chřipky, které část kádru v minulém týdnu trápily. Dallas sice vedl po pěkné střele Benna, Kings ovšem ve druhém dějství zabrali, přestříleli soupeře 18:4 a během 153 sekund otočili skóre. Vítěznou trefu si připsal ve 36. minutě Kopitar. Vše v předposlední minutě jistil střelou do prázdné branky Simmonds.

Jako jediný doma uspěl Edmonton, který v kanadském souboji porazil 2:1 Vancouver. Čtyřiceti střelám čelil domácí gólman Chabibulin, jenž za svá záda pustil jen ránu Berniera. Překonal jej i v závěrečném tlaku Wellwood, krátce předtím ale zazněla siréna oznamující konec zápasu. Chabibulin v říjnu dvakrát inkasoval v poslední minutě během utkání proti Calgary.

NY Rangers - San Jose 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)
Branky: 8. Drury, 9. Del Zotto (Kotalík), 58. Lisin - 27. a 38. Setoguchi, 13. Staubitz, 19. Heatley, 22. Ortmeyer, 44. Vesce, 59. Marleau. Zásahy brankářů: Lundqvist 12/10, Valiquette 18/13 - Nabokov 29/26. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Setoguchi, Heatley, Marleau (všichni SJ).
Dallas - Los Angeles 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 18. Benn - 26. R. Smyth, 34. Justin Williams, 36. Kopitar, 59. Simmonds. Zásahy brankářů: Turco 31/28 - J. Quick 30/29. Diváci: 16 210. Hvězdy utkání: R. Smyth, J. Williams, Quick (všichni LA).
Edmonton - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 21. O'Sullivan, 51. Gagner - 7. Bernier. Zásahy brankářů: Chabibulin 40/39 - Luongo 29/27. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Chabibulin, P. O´Sullivan (oba EDM), Luongo (VAN).