Ruutu dostal za faul na Tuckera distanc na tři utkání

NEW YORK

Finský útočník Caroliny Tuomo Ruutu si nezahraje ve třech utkáních NHL. Vedení soutěže hokejistu potrestalo za ostrý faul na Darcyho Tuckera z Colorada, který po jeho nedovoleném zákroku opustil led na nosítkách s otřesem mozku.

Útočník Caroliny Tuomo Ruutu opouští led poté, co inkasoval trest do konce utkání za hrubý faul na Darcyho Tuckera z Colorada

Ruutu narazil soupeře zezadu hlavou na mantinel během druhé třetiny pátečního utkání. Kanaďan Tucker byl poté několik minut ošetřován přímo na ledě, který nakonec opustil se zafixovanou páteří. Jeho spoluhráči z Colorada nakonec dokázali utkání vyhrát 5:4 a navázali na výborný začátek sezóny, v níž zvítězili v sedmi utkáních z deseti.

Trojnásobný medailista z mistrovství světa Ruutu kromě tří zápasů přijde i o 56 tisíc dolarů (966 tisíc korun) ze svého platu. Do hry se může vrátit 1. listopadu v zápase se San Jose.