NHL

Ruutu dostal za faul na Tuckera distanc na tři utkání

25. října 2009 09:06 - NEW YORK

Finský útočník Caroliny Tuomo Ruutu si nezahraje ve třech utkáních NHL. Vedení soutěže hokejistu potrestalo za ostrý faul na Darcyho Tuckera z Colorada, který po jeho nedovoleném zákroku opustil led na nosítkách s otřesem mozku.

David Zalubowski), ČTK/AP

Ruutu narazil soupeře zezadu hlavou na mantinel během druhé třetiny pátečního utkání. Kanaďan Tucker byl poté několik minut ošetřován přímo na ledě, který nakonec opustil se zafixovanou páteří. Jeho spoluhráči z Colorada nakonec dokázali utkání vyhrát 5:4 a navázali na výborný začátek sezóny, v níž zvítězili v sedmi utkáních z deseti.

Trojnásobný medailista z mistrovství světa Ruutu kromě tří zápasů přijde i o 56 tisíc dolarů (966 tisíc korun) ze svého platu. Do hry se může vrátit 1. listopadu v zápase se San Jose.