Kubina s Pavelcem pomohli Atlantě k ojedinělé výhře v Montrealu

NEW YORK

Po pěti letech se podařilo hokejistům Atlanty uspět na ledě Montrealu, když zvítězili 5:4. Nemalou zásluhu na tom mají čeští hokejisté Pavel Kubina a Ondřej Pavelec. Kubina pomohl k výhře brankou a Pavelec si připsal 34 úspěšných zákroků.

Český brankář v dresu Atlanty Ondřej Pavelec zasahuje v utkání proti Montrealu.

Kanadský celek celý zápas dotahoval náskok soupeře. Čeští hokejisté se v utkání prosadili až v závěrečně třetině za stavu 3:3. Kubina gólově do odkryté klece završil pohlednou kombinaci Atlanty při přesilové hře. Domácí naposledy v utkání vyrovnali v 53. minutě. Rychlý brejk zakončil střelou z úhlu Plekanec. O vítězství Atlanty však hned v následující minutě rozhodl Armstrong.

Další vyrovnaný duel předvedli hokejisté domácího Anaheimu a Pittsubrgu. Obhájce Stanley Cupu se nakonec radoval z vítězství. Rozhodující branku na konečných 4:3 z pohledu Tučňáků zařídil Dupuis.

Jubilejní padesáté čisté konto v kariéře vychytal brankář Detroitu Chris Osgood, který v utkání s Bostonem zlikvidoval všech 29 střel Medvědů. Rudá křídla zvítězila 2:0. Obě branky zápasu vstřelili už v úvodní části Zetterberg a Holmström.

Na ledě Toronta se představila Tampa Bay a nároční diváci Javorových listů odcházeli opět zklamaní. Hokejisté Toronta totiž podlehli svému soupeři 1:2 v prodloužení. O vítěznou branku Tampy se postaral Malone.

Vancouver na svém ledě naopak uspěl, když rozstřílel New York Rangers 4:1. V dresu Jezdců se tentokrát neprosadil žádný z českých zástupců. Za Kosatky se dvakrát trefil Mikael Samuelsson.

Detroit - Boston 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Zetterberg, 18. Holmström. Zásahy brankářů: Osgood 29/29 - Thomas 26/24. Diváci: 19 167. Hvězdy zápasu: Osgood, Dacjuk, Holmström (všichni DET).
Toronto - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 46. I. White - 39. Lecavalier, 63. Malone. Zásahy brankářů: Gustavsson 32/31 - Niittymaki 41/40. Diváci: 19 301. Hvězdy zápasu: Niittymaki (TB), Gustavsson, Kessel (oba TOR).
Montreal - Atlanta 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)
Branky: 23. a 42. Gionta, 40. Cammalleri, 53. Plekanec - 18. Little, 20. Peverley, 28. Popovic, 45. Kubina, 54. C. Armstrong. Zásahy brankářů: Price 30/25 - Pavelec 38/34. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Peverley, Little (oba ATL), Gionta (MTL).
Anaheim - Pittsburgh 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 4. a 37. Perry, 49. S. Koivu - 23. Rupp, 31. Letang, 48. Goligoski, 50. Dupuis. Zásahy brankářů: Fleury 29/26 - Hiller 27/23. Diváci: 16 128. Hvězdy zápasu: Perry (ANA), Letang, Staal (oba PIT).
Vancouver - NY Rangers 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 19. a 55. Samuelsson, 49. Rypien, 59. H. Sedin - 47. Higgins. Zásahy brankářů: Raycroft 23/22 - Lundqvist 29/26. Diváci: 18 810. Hvězdy zápasu: Kesler, Samuelsson, Raycroft (všichni VAN).