Vokoun opět neprůstřelný, Hejduk režíroval výhru Colorada

Brankář Tomáš Vokoun zastavil ve středečním utkání NHL všech 32 střel Caroliny a udržel čisté konto ve druhém utkání v řadě. Třiatřicetiletý gólman podržel Floridu při domácím vítězství 3:0 zejména v první třetině, v níž kryl 21 pokusů soupeře. O prodloužení černé série hráčů Hurricanes, kteří prohráli v desátém utkání za sebou, pak rozhodli Panters v závěrečném dějství, v němž vstřelili všechny tři góly.

Závar před brankou Tomáše Vokouna z Floridy

Český hokejista Milan Hejduk režíroval dvěma góly a asistencí domácí výhru Colorada 4:1 nad Phoenixem. Třiatřicetiletý útočník, jenž se stal stejně jako Vokoun první hvězdou zápasu, otevřel skóre utkání už po 57 sekundách hry. Jednalo se až do poslední třetiny o jedinou branku, pak Hejduk asistoval u druhé trefy Avalanche. Na následující snížení hostů reagovalo Colorado dvěma góly v poslední minutě, přičemž stav zápasu symbolicky uzavíral český hráč.

"Naším úkolem je hrát hokej a poskytnou lidem zábavu," nechal se slyšet po zápase trenér Avalanche Joe Sacco. "Myslím, že letos svoji práci děláme dobře," těšilo Saccoa, jehož svěřenci vedou Západní konferenci před San Jose.

Sharks ve středu zajížděli na led Columbusu a vybojovali vítězství 3:2 po samostaných nájezdech. "Dokážeme hrát se všemi dobrými týmy a to nám dodává sebevědomí," potěšilo domácí hvězdu Ricka Nashe, jenž se s jedním gólem stal třetí hvězdou utkání. V zápase se 26 zákroky blýsknul brankář Žraloků Jevgenij Nabokov.

Washington prohrál již pottřetí v řadě

Až v prodloužení skončil duel Calgary v Dallasu. Výhru Flames zajistil ve druhé minutě nastavení Jarome Iginla. Stejný hráč také v polovině zápasu otevřel skóre přidal k tomu jednu asistenci, čím si vysloužil titul hvězda utkání. "Jeho hra byla velmi dobrá a nejen proto, že dal dva góly," pochválil svého svěřence kouč Brent Sutter. Za hosty minutu před koncem korigoval stav český forvard Tomáš Fleischmann.

Druhý nejlepší tým Východní konference Washington prohrál již pottřetí v řadě, když tentokrát nestačil v Prudential Center na domácí New Jersey 2:3. Capitals sice vedli zásluhou Sloana, avšak ve druhé třetině srovnal stav Rolston a v rozmezí čtyř minut třetí dvacetiminutovky otočil stav dvěma přesilovkovými brankami Niclas Bergfors.

"Jakmile jsem se dotknul puku, jen jsem ho tečoval," radoval se po utkání střelec vítězné trefy. "Jsem nesmírně šťastný, že se nám podařilo dát gól, byl to ten nejlepší pocit," dodal Bergfors, jenž v dvaadvaceti zápasech vsítil pět branek.

Buffalo - NY Islanders 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. D. Roy, 38. Vanek, 57. Gaustad. Zásahy brankářů: Miller 24/24 - Biron 39/36. Diváci: 17 626. Hvězdy utkání: D. Roy, Miller, T. Vanek (všichni BUF).
New Jersey - Washington 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 52. a 56. Bergfors, 24. Rolston - 18. Sloan, 59. Fleischmann. Zásahy brankářů: Brodeur 28/26 - Varlamov 32/29. Diváci: 13 498. Hvězdy utkání: Bergfors Brodeur, Parise (všichni NJ).
Columbus - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Chimera, 37. R. Nash - 7. J. Thornton, 25. Heatley, rozh. nájezd D. Boyle. Zásahy brankářů: Mason 38/36 - Nabokov 28/26. Diváci: 13 401. Hvěudy utkání: Nabokov (SJ), Mason, Nash (ona CLS).
Florida - Carolina 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 46. Reinprecht, 54. Stillman, 58. Allen. Zásahy brankářů: Vokoun 32/32 - Ward 24/22. Diváci: 12 424. Hvězdy utkání: Vokoun, Reinprecht, Stillman (všichni FLA).
Dallas - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 45. J. Neal, 49. Eriksson - 36. a 62. Iginla, 60. Langkow. Zásahy brankářů: Turco 23/19 - McElhinney 40/38. Diváci: 16 369. Iginla, McElhinney (oba CGY), Richards (DAL).
Colorado - Phoenix 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 1. a 60. Hejduk, 47. Svatoš (Hejduk), 60. D. Jones - 50. Jovanovski (Lang). Zásahy brankářů: Budaj 29/28 - Bryzgalov 28/25. Diváci: 11 012. Hvězdy utkání: Hejduk, Svatoš, Budaj (všichni COL).