Hejduk vsítil vítězný gól Colorada, Plekanec vyhlášen hvězdou zápasu

CALGARY

Hokejista Milan Hejduk vsítil v NHL svůj osmý gól v sezóně, a zajistil tak výhru Colorada na ledě Calgary 3:2. Český útočník se trefil za stavu 2:2 v poslední minutě druhé dvacetiminutovky v početní výhodě. Branku zaznamenal také Milan Michálek z Ottawy, Senátoři zvítězili v derby nad Torontem 3:2. Dvěma asistencemi se blýsknul Tomáš Plekanec a pomohl Montrealu zdolat Carolinu 3:2 po nájezdech.

Montreal sice po první třetině vedl brankou Paciorettyho po přihrávce Plekance, ale Carolina ve druhé části stav otočila. Domácí se nevzdali a dvě minuty před koncem řádné hrací doby se po asistenci českého forvarda, jenž byl vyhlášen hvězdou utkání, trefil Kosticyn. V nájezdech byli úspěšnější Canadiens, vítěznou branku vsítil Lapierre.

Asistenci si v úterý připsal také Tomáš Fleischmann, když v 16.minutě nahrál Ovečkinovi na vyrovnávací branku Washingtonu v Madison Square Garden, kde Capitals vyhráli 4:2. Ruský forvard, jenž vynechal šest zápasů, tak prožil po zranění vítězný návrat. "Je to paráda, když se po zranění hned trefíte z první střely," radoval se Ovečkin, jenž byl vyhlášen hvězdou zápasu. Obě branky Rangers vsítil slovenský útočník Marián Gáborík, a Jezdci tak prohráli potřetí z posledních pěti zápasů.

Stejným poměrem vyhrálo Colorado v Calgary a vítězný gól vsítil ve 40. minutě Milan Hejduk. Domácí sice Laviny přestříleli 36:24, avšak brankáře Andersona překonali pouze Iginla s Bourquem. Avalanchce tak přerušily sérii třech předchozích nezdarů.

Vyrovnaný duel byl k vidění také v Ottawě, která v kanadském derby udolala Toronto 3:2. Maple Leafs přitom ještě ve 25. minutě vedli v Scotiabank Place 2:1, avšak k obratu zavelel v polovině utkání Milan Michálek vyrovnávacím gólem a o tři minuty později již Senators vedli díky Fisherovi. "Bylo to velmi těžké utkání plné trvdých soubojů," přiznal autor vítězné trefy. "Byla to bitva o Ontario," dodal hostující útočník Stajan.

NY Rangers - Washington 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 2. a 49. Gáborík - 16. Ovečkin (Fleischmann), 36. Laich, 56. Bradley, 60. Pothier. Zásahy brankářů: Lundqvist 25/22 - Varlamov 20/18. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Ovečkin (WSH), Gáborík (NYR), Bradley (WSH).
Montreal - Carolina 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Pacioretty (Plekanec), 58. A. Kosticyn (Plekanec), rozh. nájezd Lapierre - 24. Sutter, 27. J. Jokinen. Zásahy brankářů: Price 32/30 - Legace 24/23, Leighton 11/10. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Plekanec (MTL), Cullen, Price (oba CAR).
Calgary - Colorado 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 32. Iginla, 38. Bourque - 9. Wilson, 39. McLeod, 40. Hejduk. Zásahy brankářů: Kiprusoff 24/21 - Anderson 36/34. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: Wilson (COL), R. Bourque (CGY), Hannan (COL).
Nashville - San Jose 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 14. Sullivan, 17. Smithson, 29. Ward, 31. Legwand - 15. Nichol, 40. J. Thornton, 60. Marleau. Zásahy brankářů: Rinne 32/29 - Greiss 31/27. Diváci: 13 324. Hvězdy utkání: Legwand, J. Ward, Rinne (všichni NSH).
Ottawa - Toronto 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 9. a 35. Fisher, 32. M. Michálek - 10. Kessel, 25. Hagman. Zásahy brankářů: Leclaire 32/30 - Toskala 21/18. Diváci: 17 406. Hvězdy utkání: Leclaire, Fisher (oba OTT), Kessel (TOR).