Frolík s Vokounem zařídili výhru Floridy, dvakrát se trefil i Hejduk

Čeští hokejisté byli strůjci vítězství Floridy v Buffalu. Michael Frolík dvakrát skóroval, Rostislav Olesz ke gólu přidal asistenci a brankář Tomáš Vokoun pochytal šestadvacet střel soupeře. Dvakrát se ve středečních zápasech NHL trefil i Milan Hejduk, jehož Colorado prohrálo v Edmontonu. Radim Vrbata přispěl gólem k vítězství Phoenixu v Minnesotě.

Michael Frolík (vpravo) oslavuje se spoluhráčem Nathanem Hortonem gól v utkání proti Buffalu.

Frolík nejprve v 19. minutě vyrovnával na 1:1, dvě minuty před koncem v přesilovce zvyšoval na 4:2. Buffalo poté hrálo bez brankáře a do prázdné branky inkasovalo z hole Rostislava Olesze. Ten pak ještě přihrál na gól Moorea minutu před koncem.

Panteři se po špatném startu probrali a vyhráli šestý z posledních devíti zápasů. „Chvíli nám trvalo, než jsme se rozjeli,“ řekl po zápase střelec jedné branky Dominic Moore. „Stále se snažíme zlepšit,“ dodal bývalý forvard newyorkských Jezdců.

Hejdukovy trefy nepomohly

Ani dva góly Milana Hejduka nepomohly Coloradu k bodovému zisku v Edmontonu. Olejáři zvítězili 6:4 i díky Aleši Hemskému, který přihrával na gól Horcoffovi a v poslední minutě pečetil skóre trefou do prázdné branky. Jednou přihrával i domácí obránce Ladislav Šmíd. Edmonton vyhrál teprve třetí z posledních 13 zápasů.

Hokejista Milan Hejduk (vpravo) oslavuje se spoluhráčem z Colorada Mattem Duchenem gól v utkání proti Edmontonu.foto: ČTK/AP/John Ulan

Gól vstřelil i Radim Vrbata, jehož Phoenix vyhrál 3:2 v Minnesotě. Český útočník využil ve 22. minutě kontroverzní přesilovku po zákroku Nolana na Lepistöa, asistenci si připsal i Martin Hanzal. Vrbata, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, poté přihrál na gól Vandermeerovi.

Hokejisté Phoenixu Radim Vrbata a Martin Hanzal (vlevo) bojují před brankou Bäckströma z Minnesoty.foto: ČTK/AP/Paul Battaglia

V 56. minutě rozhodl Upshall pouhých 19 sekund poté, co vyrovnal Miettinen. Kojoti vyhráli v Minnesotě poprvé po sedmi zápasech, domácí dlouho držel nad vodou vynikající Bäckström. „Byl to náš letos nejhorší výkon,“ zlobil se po zápase trenér Divočáků Todd Richards.

Detroit padl doma

Po třech výhrách v řadě zaváhal Detroit. Rudá křídla prohrála s Dallasem 1:3, jejich jediný gól vstřelil Zetterberg. Detroit prohrál v této sezóně doma poprvé v základní hrací době. Hvězdy proměnily dvě přesilovky. „Speciální týmy nám dnes šlapaly,“ pochvaloval si trenér Marc Crawford. Domácím rozhodčí ve třetí třetině neuznali gól veterána Brada Maye, již předtím byla totiž přerušena hra. „Byl to jasný gól,“ rozčiloval se po zápas trenér Detroitu Mike Babcock. O chvíli později přidal pojišťující třetí gól Dallasu v přesilovce Eriksson.

V posledním středečním zápase zvítězila Philadelphia 3:2 v Los Angeles, rozhodující gól vstřelil mladíček James Van Riemsdyk. Domácí, kteří soupeře přestříleli 39:20, již jen stihli snížit přesilovkovou trefou Doughtyho. Naprázdno vyšel nejproduktivnější hráč NHL Kopitar, premiérovou trefu v NHL si připsal hostující Pyörälä. Letci vyhráli sedmý z posledních osmi duelů.

Buffalo - Florida 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
Branky: 15. Stafford, 55. MacArthur - 19. a 58. Frolík, 22. Weiss, 51. Stillman, 59. Olesz, 59. Moore (Olesz). Střely na branku: 28:24. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,85 procenta. Diváci: 18 546. Hvězdy utkání: Frolík, Ballard, Weiss (všichni FLA),
Detroit - Dallas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 27. Zetterberg - 10. Ribeiro, 24. Niskanen, 53. Eriksson. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 112. Hvězdy utkání: J. Neal (DAL,) Zetterberg (DET), Ribeiro (DAL),
Minnesota - Phoenix 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 43. Brunette, 56. Miettinen - 22. Vrbata (Hanzal), 49. Vandermeer (Vrbata), 56. Upshall. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18110. Hvězdy utkání: Vrbata (PHX), Brunette, Bäckström (oba MIN),
Edmonton - Colorado 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
Branky: 17. Horcoff, 21. Brule, 40. Gagner (Šmíd), 43. Potulny, 52. O'Sullivan, 60. Hemský - 9. a 19. Hejduk, 22. Jones, 32. Cumiskey. Střely na branku: 33:18. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Višňovský (EDM), Hejduk (COL), Brule (EDM),
Los Angeles - Philadelphia 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 15. Stoll, 53. Doughty - 28. Pyörälä, 39. M. Richards, 42. Van Riemsdyk. Střely na branku: 39:20. Diváci: 17 821. Hvězdy utkání: M. Richards (PHI), Justin Williams (LAK), Coburn (PHI).