Rubriky:

NHL

NHL pod širým nebem v Edenu? Nejdříve za dva roky

22. prosince 2009 18:12 - PRAHA

Hokejová NHL by mohla v Praze zahajovat příští ročník a je možné, že se do české metropole vrátí i v další sezoně. Zatímco v nadcházejícím roce by se hrálo opět v O2 Areně, v roce 2011 nebo později by týmy s českou enklávou mohly hrát pod širým nebem.

Uvedl to Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která loni do české metropole zámořskou soutěž dostala. V libeňské hale se tehdy hrály dva zápasy mezi New York Rangers a Tampou Bay.

"Byli jsme opakovaně osloveni vedením NHL. Dostali jsme tři varianty nabídek a spojili jsme první a třetí," řekl Černošek novinářům s tím, že po 15. lednu by mohlo být jasněji a oznámí více podrobností. "Je to otázka peněz a souvisí to i s variantami týmů," dodal Černošek.

Čekání na Jágra

Podle něj je reakce vedení NHL na českou nabídku velice pozitivní. "Napsali nám, že je překvapila a chtějí o tom seriózně diskutovat," uvedl Černošek. Jeho představa o týmech, které by hrály, je také jasná. "Chceme celky, kde září Češi," prohlásil.

Černošek by chtěl, aby se Praha stala první evropskou zemí, v které by se hrála NHL pod širým nebem. "Výhled nemůže být dřív než v roce 2011," řekl. Již dříve uvedl, že by se hrálo v Synot Tip Areně v pražském Edenu. Nebojí se technických problémů, které v říjnu při tvorbě ledu hrozí. "Máme nabídky firem, které to udělají na klíč. Určitě nepůjdeme do problému, aby led roztál," řekl.

Je možné, že by se pod otevřeným nebem hrála NHL v Praze i později než v roce 2011. Majitel České sportovní tak trochu kalkuluje s možností, že by se do zámoří vrátil Jaromír Jágr. "Necháváme si kvůli tomu lehce otevřené dveře. Kdyby si (Jágr) nechal otevřená vrátka do NHL, tak chceme klub, kde bude hrát," doplnil Černošek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..