Eratova branka v NHL nezabránila Chicagu v cestě do čela soutěže

NEW YORK

Hokejový útočník Martin Erat byl jediným českým hráčem, který se v šesti zápasech nedělního programu NHL gólově prosadil. Třebíčský rodák dostal Nashville na začátku druhé třetiny v Chicagu do vedení 2:1, jenže Predators v poslední třetině čtyřikrát inkasovali a nakonec prohráli 4:5. Rozhodující ránu zasadil Nashvillu útočník Patrick Kane, který vítěznou branku vsítil v poslední minutě utkání.

Svůj druhý gól v zápase vstřelil Patrick Kane 44 vteřin před koncem zápasu a rozhodl tak už třetí zápas Chicaga po sobě. Blackhawks tentokrát výhra posunula do čela celé NHL. "Odehráli jsme několik skvělých zápasů se senzačním koncem a tohle byl jeden z nich," radoval se po utkání trenér Chicaga Joel Quenneville.

Český brankář Floridy Tomáš Vokoun proti Bostonu nechytal a příležitost dostal náhradník Scott Clemmensen. Jeho spoluhráči sice vedli i zásluhou asistence Radka Dvořáka, ale pak ve druhé třetině vyrovnal úspěšnou tečí Ryder a o výhře hostí nakonec na začátku třetí části rozhodl Marco Sturm.

Torontu zařídil výhru v Pittsburghu obránce White

Pittsburgh musel doma neustále dotahovat náskok Toronta a třikrát se mu to také podařilo. Ve druhé třetině srovnával po hezké akci v přesilové hře kapitán Sidney Crosby, když objel dva obránce a zasunul puk za gólmana. Dvě minuty před koncem základní hrací doby pak na 3:3 srovnal Mike Rupp. Jenže ani ne za minutu si k pravému kruhu pro vhazování nabruslil hostující obránce Ian White a svou dělovkou definitivně rozhodl o vítězství Maple Leafs.

"Předvedli jsme správnou nezlomnost, ani po dalším vyrovnání jsme to nevzdali. Hodně jsme o vítězství stáli a neustále bojovali a ačkoli to byl náš druhý zápas během dvou dnů, našli jsme ještě dost sil," vykládal po utkání vítězný střelec.

Buffalo vyhrálo v St. Louis po 12 letech

Buffalo sice po dvou třetinách prohrávalo v St. Louis 2:3, ale pak v jeho dresu zaúřadovali Mike Grier a Tim Connolly. Prvně jmenovaný svým druhým gólem v zápase vyrovnal a poté dvakrát udeřil i Connolly. Nejprve se trefil v přesilové hře a tři minuty před koncem skóroval dokonce i v oslabení.

"Mike Grier získal puk a poslal mi skvělou bekhendovou přihrávku. Mě se pak povedlo trefit nad brankářovu lapačku," popsal svůj druhý gól Tim Connolly. Buffalo na ledě St. Louis vyhrálo naposledy před dvanácti lety, v říjnu 1997!

Už třináct zápasů marně čekají hokejisté New York Islanders na výhru nad Philadelphií, tentokrát prohráli na vlastním ledě 1:2. Vítěznou branku hostí vstřelil na konci druhé třetiny Jeff Carter.

NY Islanders - Philadelphia 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 24. Sim - 2. Briere, 37. J. Carter. Zásahy brankářů: Biron 28 - Leighton 28.
Florida - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Moore (Dvořák) - 37. Ryder, 45. Sturm. Zásahy brankářů: Clemmensen 26 - Thomas 25.
St. Louis - Buffalo 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 11. a 36. Steen, 30. Brewer - 28. a 44. Grier, 48. a 57. Connolly, 16. Hecht. Zásahy brankářů: Conklin 19 - Lalime 32.
Pittsburgh - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 6. Cooke, 28. Crosby, 58. Rupp - 3. Schenn, 17. Stempniak (Kaberle), 36. J. Blake, 59. I. White. Zásahy brankářů: Fleury 23 - Toskala 21.
Chicago - Nashville 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)
Branky: 7. a 60. P. Kane, 47. a 53. Madden, 54. Campbell - 2. Goc, 21. Erat, 56. Hamhuis, 57. Franson. Zásahy brankářů: Niemi 16 - Ellis 24.
Calgary - Vancouver 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Iginla - 19., 19. a 33. Raymond, 9. H. Sedin, 10. Wellwood. Zásahy brankářů: Kiprusoff 9/4, McElhinney 15/1 - Luongo 29.