Eliáš se třemi asistencemi podílel na výhře New Jersey

NEW YORK

Český hokejista Patrik Eliáš se v sobotním utkání NHL podílel třemi asistencemi na výhře New Jersey 5:3 v Minnesotě. Třebíčský rodák se finální přihrávkou podepsal pod první dvě branky zápasu, třetí asistenci zaznamenal v polovině třetí třetiny, po níž se Devils ujali vedení 4:2. Eliáš byl za předvedený výkon vyhlášen druhou hvězdou utkání, předčil ho pouze Jamie Langenbrunner, autor hattricku. V dresu Minnesoty si dvě přihrávky připsal i Marek Židlický.

Hokejista New Jersey Devils Patrik Eliáš se raduje po vstřelení gólu do sítě Ottawy Senators.

Langenbrunner má v NHL na kontě 924 startů, ale tři góly v jediném zápase vstřelil poprvé v kariéře. Jedinečným způsobem tak oslavil nominaci do týmu USA pro nadcházející olympijské hry.

Hokejisté Phoenixu přišli v závěru kalendářního roku o rekordní sérii deseti domácích výher a porážkou začali i nový rok. Ve své aréně podlehli Detroitu 1:4. U jediného zásahu Coyotes asistoval Robert Lang. Výborné výsledky na vlastním ledě katapultovaly Phoenix nejen na postupové příčky do play-off, ale zároveň i přitáhly diváky do ochozů. Proti Detroitu, který je až devátý v Západní konferenci, měli Coyotes poprvé od zahajovacího utkání vyprodáno.

"Ve své aréně bychom měli být schopni se před fanoušky vytáhnout. Utkání jsme začali dobře, ale jejich první gól nám vzal vítr z plachet. Dokázali jsme sice srovnat, ale následné chyby nás srazily dolů," uvedl Lang, který byl stejně jako Eliáš označen za druhou hvězdu utkání. Hlavním strůjcem výhry Detroitu byl Tomas Holmström, autor prvních dvou branek týmu.

Tlustý se vrátil z farmy a hned bodoval

Vrátil se z farmy a hned asistoval u výhry svého týmu. Českého útočníka Jiřího Tlustého poslal jeho nový klub Carolina hrát nižší AHL, ale před sobotním zápasem v Madison Square Garden ho povolala zpátky.

Tlustý se odvděčil - asistoval totiž u prvního gólu, který vstřelil Kostopoulos. Carolina nakonec vyhrála nad New York Rangers 2:1 v prodloužení a český hráč byl u toho. Rozhodující branku Caroliny vstřelil Whitney, který v 64. minutě překonal gólmana Ludqvista a rozhodl tak o tom, že jeho tým oplatil Rangers silvestrovskou prohru 1:2.

V poslední minutě se přičinil Milan Hejduk útočným výpadem o výhru Colorada 3:2 na ledě Columbusu. Český útočník zatáhl puk do útočné třetiny, tvrdě vypálil a odraženou střelu dopravil do branky Galiardi. Avalanche tím korunovali úspěšný obrat v utkání, v němž po dvou třetinách prohrávali 1:2. V sestavě Colorada se opět neobjevil český bitkař David Kočí, jenž nenastoupil od zápasu s Washingtonem, kdy ostrým zákrokem vyřadil Mikea Greena.

Obránce Washingtonu nebyl mimo hru dlouho a v zápase proti Los Angeles byl Green jediným úspěšným střelcem. Jeho spoluhráč v brance Michal Neuvirth ale inkasoval dvakrát a Washington prohrál 1:2. Vítězný zásah si připsal slovenský útočník Michal Handzuš, který se blýskl precizní forhendovou kličkou.

Payne při premiéře neuspěl

Hokejisté San Jose si v domácím prostředí poradili s Edmontonem 4:1, připsali si osmou výhru v řadě a v čele soutěže si udrželi dvoubodový náskok před Chicagem a New Jersey. O osudu utkání rozhodli Sharks v úvodních 21 minutách, kdy si vypracovali rychlé tříbrankové vedení.

Neúspěšnou premiéru zažil na pozici trenéra St. Louis Davis Payne, který nahradil odvolaného Andy Murrayho. Trenérská změna neměla na tým Blues okamžitý pozitivní účinek a prohráli na svém ledě s Chicagem 3:6. St. Louis prohrálo popáté v řadě, navíc poprvé v sezoně inkasovalo šest gólů.

NY Rangers - Carolina 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 50. Gáborík - 40. Kostopoulos (Tlustý), 64. Ray Whitney. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18 200.
Dallas - Vancouver 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 41. Eriksson - 22. Kesler, 43. D. Sedin, 60. Burrows. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 059.
Tampa Bay - Pittsburgh 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. St. Louis, 35. Konopka, 48. Downie - 18. Guerin. Střely na branku: 37:26. Diváci: 20 109.
Los Angeles - Washington 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 20. Smyth, 43. Handzuš - 23. M. Green. Střely na branku: 19:27. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dva góly z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 18 118.
NY Islanders - Atlanta 6:5 po sam. nájezdech (3:0, 2:4, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Moulson, 11. Sim, 18. Park, 22. Hunter, 31. Bailey, rozh. nájezd Nielsen - 21. a 25. Afinogenov, 31. Antropov, 33. Peverley, 52. Kovalčuk. Střely na branku: 36:27. Diváci: 12 824.
Columbus - Colorado 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 13. Huselius, 34. Brassard (Hejda) - 22. Cumiskey, 46. Stewart, 60. Galiardi (Hejduk). Střely na branku: 28:37. Diváci: 17 371.
Calgary - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 32. a 60. Glencross, 31. Iginla - 4. J. Blake. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19 289.
St. Louis - Chicago 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Branky: 6. Brewer, 17. A. McDonald, 58. Tkachuk - 4. a 7. Kopecký, 42. a 44. Sharp, 24. Campbell, 39. Versteeg. Střely na branku: 22:33. Diváci: 19 150.
Nashville - Anaheim 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 36. Weber, 51. Arnott, 60. Legwand - 8. M. Brown. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16 654.
Minnesota - New Jersey 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
Branky: 30. Belanger (Židlický, Havlát), 40. M. Koivu, 57. Brunette (Židlický) - 27., 40. a 60. Langenbrunner (na první Eliáš), 26. McAmmond (Eliáš), 52. Pandolfo (Eliáš). Střely na branku: 32:26. Diváci: 19 155.
Phoenix - Detroit 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Lombardi (Lang) - 15. a 40. Holmström, 46. Dacjuk, 60. Helm. Střely na branku: 36:36. Diváci: 17 125.
San Jose - Edmonton 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 14. McGinn, 18. D. Murray, 21. Heatley, 34. Marleau - 25. Nilsson. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17 562