Havlát nabírá před olympiádou formu, gólem přispěl k výhře Minnesoty

NEW YORK

Hokejový útočník Minnesoty Wild Martin Havlát nabírá před olympijskými hrami ve Vancouveru, které odstartují přesně za měsíc, formu. Brankou se podílel na vítězství nad Pittsburghem 4:3 a bodoval již v osmém utkání v řadě.

Český hokejista Minnesoty Martin Havlat oslavuje svou branku se spoluhráčem Belangerem.

Obhájci Stanley Cupu nepomohly ani dvě branky hvězdného Sidney Crosbyho, který se trefil v úvodní a poslední třetině. Havlátova chvíle přišla ve 22. minutě, v níž ujížděli tři domácí hokejisté na brankáře Fleuryho. Český hráč si dvakrát vyměnil puk s Latendressemem a zakončoval do odkryté branky. Jeho gól znamenal vyrovnání na 2:2.

Vítěznou branku si nakonec připsal sám Latendresse, který si v utkání připsal čtyři body za branku a tři asistence. Minnesota zvítězila potřetí v řadě a na pozice zaručující účast v play-off ztrácí už jen čtyři body.

"Je skvělé, že mám šanci hrát v takovém týmu. Všechno je tu perfektní," prohlásil Latendresse, jenž přišel do Minnesoty 23. listopadu minulého roku z Montrealu výměnou za Benoita Pouliota. A v novém dresu se mu daří: v 21 zápasech nastřílel 10 gólů a dohromady nasbíral 15 bodů.

Jeden bod za přihrávku si v utkání Calgary s Coloradem připsal také Milan Hejduk v dresu Avalanche. Colorado zvítězilo 3:2 po samostatných nájezdech. Hejduk byl také jedním ze dvou úspěšných exekutorů, vítěznou penaltu si připsal Stewart.

Alesandre Burrows z Vancouveru byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne a proti Nashvillu se dokázal hned dvakrát gólově prosadit. Přesto jeho tým podlehl 2:3. Vítěznou branku zaznamenal čtyři minuty před koncem zápasu Weber.

Minnesota - Pittsburgh 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 12. Belanger, 22. Havlát, 33. Clutterbuck, 47. Latendresse - 4. a 42. Crosby, 21. Dupuis. Zásahy brankářů: Bäckström 38/35 - Fleury 24/20. Diváci: 19 044. Hvězdy zápasu: Latendresse, Bäckström (oba MIN), Crosby (PIT).
Vancouver - Nashville 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 17. a 22. Burrows - 3. Ward, 20. Ryan Jones, 56. Weber. Zásahy brankářů: Luongo 25/22 - Ellis 32/30. Diváci: 18 810. Hvězdy zápasu: Ward, Weber (oba NSH), Burrows (VAN).
Los Angeles - San Jose 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 26. Randy Jones - 4. Boyle, 25. Heatley. Zásahy brankářů: Ersberg 36/34 - Nabokov 34/33. Diváci: 17 821. Hvězdy zápasu: Boyl (SJ), Ersberg (LA), Nabokov (SJ).
Calgary - Colorado 2:3 po sam. n. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Bourque, 24. Boyd - 37. a rozh. nájezd Stewart, 34. Stastny (Hejduk). Zásahy brankářů: Kiprusoff 21/19 - Anderson 46/44. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Anderson (COL), Bourgue, Ciordano (oba CGY).