Rubriky:

NHL

Tlustý: Tomáš Kaberle bude asi naštvaný, ale já si návrat do Toronta užil

13. ledna 2010 15:42

Jeden z nejnadějnějších českých hokejistů Jiří Tlustý se vrátil do Toronta, ovšem v dresu hostujícího týmu Caroliny Huricanes. Tam byl vyměněn na začátku prosince a v úterý se poprvé objevil opět v Torontu. Nebyl to tak impozantní návrat, jako jeho vstup do NHL, nicméně přihrál na vítězný gól. Ačkoliv mu byla asistence přiznána až dodatečně, byl po utkání nadmíru spokojený.

 

Mike Cassese, Reuters

Jaký to byl pocit vrátit se do Toronta?

Určitě to bylo příjemné, protože jsem zde strávil dva roky a splnil se mi sen hrát proti Torontu. Byl to úžasný zápas a jsem rád, že jsme vyhráli.

Jaké to je být v Torontu v kabině hostujícího mužstva?

Je zde uvolněnější atmosféra a hrát proti Torontu je vždy velká výzva. Já jsem se cítil před zápasem dobře a celý jsem si ho užíval.

Co byste řekl o setkání s trenérem Paul Mauricem?

Bylo to skvělé. Já znám jeho, on zná mne. Bylo to jednodušší a doufám, že mi to pomůže v budoucnosti.

Pozdravil jste se i s Tomášem Kaberlem?

Já jsem ho uviděl až při zápase, když jsme se potkali v rohu kluziště. Vítězný gól padl proti jeho dvojici, když jsem mu udělal kličku a nahrál jsem na modrou bekovi, tak na mě asi bude naštvaný, ale takový byl zápas a já jsem rád, že se tak stalo.

Co byste mohl říci ke statistice?

Po zápase mi tu asistenci připsali, protože jsem měl nahrávku na vítězný gól. Zatím jsem velice spokojený s tím, že dostávám příležitost a nemohu si na nic stěžovat.

Tlustý v Torontu zazářil při svém vstupu do NHL jako meteor, což bylo v době, kdy byl trenérem Maple Leafs Paul Maurice. Ten musel Toronto opustit, když s mužstvem nepostoupil do play-off a dnes je opět Tlustého koučem v Carolině. V rozhovoru Paul Maurice poskytl krátký komentář k českému hráči:

Jak hodnotíte výkony Jiřího Tlustého?

Je to velice bystrý mladý hokejista. Má možnost rozvinout svůj talent. Neobyčejně dobře rozumí hře.

Byl jste to vy, kdo se rozhodl ho získat pro Carolinu nebo to byl někdo jiný?

Generální manažér Jim Rutherford se rozhodl pro něj. Já jsem k tomu dal pouhé pozitivní dobrozdání. Pak se dozvěděl, že je Jiřího možné získat. Zeptal se mi, co si o tomto mladém muži myslím a já jsem přitakal.

Jak se přizpůsobil v Carolině?

Dobře. Má čtyři body v sedmi zápasech a určitě má naději se se ještě zlepšit.

Aleš Březina, Toronto, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..