Fleischmann rozhodl v nájezdech, Frolík zaznamenal dva body

SUNRISE

Skvělý obrat předvedli ve středečním utkání NHL hokejisté Washingtonu. Na ledě Floridy prohrávali po polovině zápasu 1:4, nakonec však zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil v šesté sérii český útočník Tomáš Fleischmann a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Za Floridu, v jejímž dresu zaznamenal gól a asistenci Michael Frolík, odchytal celý zápas Tomáš Vokoun a připsal si 33 úspěšných zákroků.

Hokejista Washingtonu Tomáš Fleichsmann střílí gól Floridě.

Jeho krajan a protihráč Michal Neuvirth naopak prožil v brance Capitals smolný večer. Z 15 střel inkasoval čtyři góly a ve 30. minutě ho vystřídal Jose Theodore. "Ve druhé třetině jsme začali pořádně makat a v třetí jsme v tom pokračovali. Vrátili jsme se zpátky do hry a nakonec se štěstím vyhráli," prohlásil Fleischmann, jenž překonal Vokouna hbitou kličkou do forhendu a připsal si svůj první proměněný nájezd v NHL.

"Když jsme v druhé třetině snížili na 2:4, věřili jsme, že to otočíme. Celý večer jsme dnes jako by cítili, že prostě musíme vyhrát," řekl trenér Capitals Bruce Boudreau.

Jeho protějšek Peter DeBoer byl zklamaný. Jeho svěřenci ani na čtvrtý pokus nedokázali na Washington v této sezoně vyzrát. "Předvedli jsme spoustu dobrých věcí, ale hokej se hraje na góly a počítají se jenom výhry a prohry. A my se musíme naučit takovéhle zápasy vyhrávat," konstatoval DeBoer.

Židlický pomohl jednou asistencí

Obránce Marek Židlický pomohl jednou asistencí k výhře Minnesoty nad Vancouverem 5:2. Tým Wild rozhodl o vítězství v třetí třetině, kterou vyhrál 3:0 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Minnesota během této série nastřílela devatenáct gólů a plných devět z nich v poslední dvacetiminutovce.

"Až si začneme věřit v každé minutě zápasu, ne jen v jedné nebo ve dvou třetinách, stane se z nás opravdu nebezpečný tým, který může dokázat velké věci. Myslím, že nám to všem začíná pomalu docházet," nechal se slyšet jeden ze střelců Minnesoty Kyle Brodziak.

Domácím se dokonce podařilo vyhnat z branky Roberta Luonga, který odchytal osmnáct zápasů v řadě. "Měl jsem něco chytit. Dneska jsem týmu moc nepomohl," posteskl si Luongo.

Crosby načal skóre

Výhrou 3:1 na ledě Calgary odstartovali šňůru čtyř zápasů na hřištích soupeřů hokejisté Pittsburghu. Jubilejním 30. gólem v sezóně načal skóre kapitán Tučňáků Sidney Crosby, který v posledních čtyřech zápasech nasázel šest branek a už ztrácí jediný gól na lídra tabulky střelců Patricka Marleaua.

Na pět zápasů protáhli vítěznou sérii hokejisté Anaheimu, kteří porazili Boston 4:3. Domácí v utkání dvakrát prohrávali 1:2 a 2:3, dvěma góly v třetí třetině však otočili skóre ve svůj prospěch.

Minnesota - Vancouver 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky: 42. a 50. Miettinen (na první Židlický), 2. Brodziak, 4. M. Koivu, 48. Nolan - 19. Kesler, 36. Burrows. Zásahy brankářů: Backström 31/29 - Luongo 19/14, Raycroft 3/3. Diváci: 18 356. Hvězdy utkání: Mietinen, , Backström, M. Koivu (všichni MIN).
Anaheim - Boston 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Branky: 20. Sexton, 32. Beleskey, 42. Getzlaf, 49. Eminger - 25. Chára (Krejčí), 28. Hunwick, 34. Sturm. Zásahy brankářů: Hiller 30/27 - Rask 32/28. Diváci: 14 957. Hvězdy utkání: Hiller, Ryan (oba ANA), Wisniewski (ANA).
Calgary - Pittsburgh 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 30. Giordano - 4. Crosby, 31. Guerin, 59. Kennedy. Zásahy brankářů: Kiprusoff 27/24 - Fleury 38/37. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: Fleury (PIT), Giordano, Burke (oba CGY).
Florida - Washington 4:5 po sam. náj. (2:0, 2:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. Frolík, 16. Moore (Kreps), 25. Weiss (Frolík), 30. Campbell - 21. Chimera, 37. Pothier, 41. Ovečkin, 53. Bäckström, rozh. nájezd Fleischmann. Zásahy brankářů: Vokoun 37/33 - Neuvirth 15/11, Theodore 15/15. Diváci: 14 776. Hvězdy utkání: Fleischmann (WSH), Weiss (FLA), Ovečkin (WSH).