Rubriky:

NHL

Fleury podal trestní oznámení na kouče pro sexuální zneužívání

15. ledna 2010 22:31 - WINNIPEG

Kanadská policie se začala zabývat možným sexuálním zneužíváním slavného hokejisty Theorena Fleuryho. Vítěz Stanley Cupu a držitel zlaté olympijské medaile v životopisu, který vyšel loni na podzim, popsal, jak ho juniorský kouč Graham James dva roky zneužíval. Nyní na něj podal trestní oznámení.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

"Dlouho jsem o tom přemýšlel. Chci, aby se takovým věcem v budoucnosti předešlo," uvedl bývalý dlouholetý útočník Calgary Flames na svém webu. "Vyšetřování bude zahrnovat spolupráci s dalšími policejními sbory mimo naši provincii ve Spojených státech," stojí v prohlášení policie ve Winnipegu.

O zneužívání Jamesem už v roce 1996 poprvé promluvil jiný bývalý hráč NHL Sheldon Kennedy. Kouč, který vedl v juniorské WHL týmy Moose Jaw Warriors, Swift Current Broncos a Calgary Hitmen, byl na základě toho odsouzen k třem a půl letům vězení.

Fleurymu bylo v době, kdy ho trenér prý zneužíval, šestnáct let. "Dělo se to jednou nebo dvakrát týdně dva roky. Byla to absolutní noční můra, každý den mého života," vzpomíná na dobu strávenou v týmu Warriors ve své knize. "Úplně zničil mou důvěru v lidi. Člověk, který mě v té době nejvíce ovlivnil, mi říkal, že to, co jsem považoval za špatné, je dobré," napsal Fleury, jenž během své patnáctileté kariéry bojoval s různými démony a závislostmi.

V roce 2003 byl suspendován vedením NHL za porušení odvykacího programu a loni se pokusil do soutěže vrátit, aby nekončil v trestu. V Calgary si však smlouvu v přípravných zápasech nevybojoval a ukončil kariéru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..