Rubriky:

NHL

Sýkoru si v NHL nikdo nevybral, Minnesota jej zkusí vyměnit

21. ledna 2010 13:20 - MINNESOTA

Nejistou budoucnost má prozatím před sebou český hokejový útočník Petr Sýkora. Jeho dosavadní zaměstnavatel, klub NHL Minnesota Wild, jej v úterý zařadil na listinu volných hráčů, jenže do stanoveného termínu o jeho služby nikdo neprojevil zájem. Nyní chce tedy Minnesota zkusit dvojnásobného vítěze Stanley Cupu vyměnit, nebo jej znovu nabídne ostatním.

 

Jason Redmond, ČTK/AP

"Pro nás je prioritou hráče vyměnit. Pokud se to nepovede, jsou ještě další možnosti. Během několika příštích dnů se ukáže," prohlásil generální manažer Minnesoty Chuck Fletcher. Ten zatím neuvažuje o tom, že by 33letého Sýkoru poslal do AHL na farmu v Houstonu.

Pokud se však nedohodne výměna, zřejmě se tak stejně stane. Protože když klub pošle hráče na farmu a vzápětí jej povolá zpět, může ho nabídnout ostatním už za polovinu jeho platu. Před sezónou Sýkora podepsal s Wild roční kontrakt na 1,6 miliónu dolarů.

Tato sezóna se pro Sýkoru nevyvíjela dobře, za Minnesotu odehrál jen 14 utkání s bilancí dvou gólů a jedné asistence. Zbytek ročníku vynechal kvůli otřesu mozku, který utrpěl na začátku listopadu. Na konci roku sice marodku opustil, přesto v novém roce ještě neodehrál jediný zápas.

Podle Fletchera nehrál proto, že pro něj zkrátka trenéři nenašli místo v prvních dvou útocích. "Petr je skvělá osobnost a výborný hráč, známe se už z Anaheimu a Pittsburghu. Není to jeho chyba, ale situace se prostě vyvinula v jeho neprospěch," tvrdí Fletcher. V situaci, kdy všechny kluby zápasí s udržením platového stropu,  nebude jednoduché najít nového zaměstnavatele.

grg, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..