Lang a Vrbata se brankami podíleli na vítězství Phoenixu

Čeští hokejoví útočníci v dresu Phoenixu se výrazně podíleli na vítězství svého týmu nad Edmontonem v pondělním utkání NHL. Robert Lang si připsal branku a dvě asistence, Radim Vrbata vstřelil gól a Martin Hanzal si připsal jednu asistenci.

Robert Lang (vpravo) se raduje se svými spoluhráči z Phoenixu Matthewem Lombardim (uprostřed) a Shaenem Doanem z branky.

Nejvýraznější postavou zápasu však byl Matthew Lombardi, který získal pět bodů za dvě branky a tři asistence. Kojoti drželi zápas celou dobu ve svých rukou a jejich gólman Ilja Bryzgalov přišel o čisté konto až necelých pět minut před koncem třetí třetiny. Vrbata byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Bod za asistenci si připsal také již uzdravený kapitán českých olympijských hokejistů Patrik Eliáš, který se podílel na úvodní brance svých Devils na ledě Philadelphie. New Jersey mělo výborný start do zápasu. Po úvodní brance Parise a trefě Salmela vedlo už 2:0. Letcům se však podařilo zápas otočit.

Ani asistence Tomáše Kaberleho z Toronta nepomohla kanadskému týmu k vítězství. Na domácím ledě Maple Leafs podlehli San Jose. Vítěznou branku si připsal v 54. minutě Clowe.

Tři branky ve druhé třetině zajistily Anaheimu vítězství na svém ledě nad Los Angeles 4:2. Výhru slaví také hokejisté Colorada, kteří také díky třem brankám v prostředním dějství zdolali St. Louis 5:2. Dvě branky Avalanche vstřelil Yip.

Philadelphia - New Jersey 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 39. Van Riemsdyk, 40. Carter, 53. M. Richards - 8. Parise (Eliáš), 22. Salmela. Zásahy brankářů: Leighton 30/28 - Brodeur 37/34. Diváci: 19 678. Hvězdy zápasu: Richards (PHI), Parise (NJ), Leighton (PHI).
Toronto - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 11. Bozak, 40. Kessel (T. Kaberle) - 24. Boyle, 26. Pavelski, 54. Clowe. Zásahy brankářů: Giguere 36/23 - Nabokov 34/32. Diváci: 19 460. Hvězdy zápasu: Nabokov (SJ), Phaneuf (TOR), Pavelski (SJ).
Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 19. Selänne, 24. Getzlaf, 27. S. Koivu, 39. Perry - 13. Möller, 39. Kopitar. Zásahy brankářů: Hiller 37/35 - Quick 33/29. Diváci: 16 033. Hvězdy zápasu: Perry, Koivu, Niedemayer (všichni ANA).
Phoenix - Edmonton 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 20. a 22. Lombardi (na první Lang), 10. Jovanovski (Lang), 26. Vandermeer (Hanzal), 45. Vrbata, 52. Lang - 56. Penner. Zásahy brankářů: Bryzgalov 34/33 - Drouin-Deslauriers 33/27. Diváci: 13 421. Hvězdy zápasu: Lompardi, Bryzgalov, Vrbata (všichni PHX).
Colorado - St. Louis 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Branky: 17. a 27. Yip, 5. Galiardi, 23. Stewart, 24. Stastny - 4. Brewer, 8. Johnson. Zásahy brankářů: Anderson 34/32 - Mason 15/10, Conklin 18/18. Diváci: 11 261.Hvězdy zápasu: Yip, Stewart, Stastny (všichni COL).