Frolík gólem odstartoval obrat Floridy proti Minnesotě

ST. PAUL

Hokejista Michael Frolík se v NHL jedním gólem podílel na vítězství Floridy nad Minnesotou 3:2 po samostatných nájezdech. Český útočník svou čtvrtou trefou během tří zápasů odstartoval obrat utkání, v němž Divočáci vedli po jedenácti minutách hry 2:0. Frolík v 43. minutě snížil na 1:2, v půlce třetí třetiny pak vyrovnal Cory Stillman, jenž byl nakonec jediným úspěšným střelcem v penaltovém rozstřelu.

Hokejista Floridy Michael Frolík

Tomáš Vokoun se v brance Panterů příliš nenadřel, dohromady čelil jen jedenácti střelám. Nejvíc se zapotil až při samostatných nájezdech, kdy zlikvidoval všechny čtyři pokusy Minnesoty, včetně nájezdu reprezentačního spoluhráče Marka Židlického.

Vokounův protějšek Niklas Backström byl v mnohem větší permanenci, nakonec si připsal 29 úspěšných zákroků. "Jejich brankář se div nestavěl na hlavu a dlouho jsme ho nemohli překonat. Ale pokračovali jsme ve střelbě, tlačili se do branky a nakonec se dobrá věc podařila," radoval se Stillman, jehož tým si připsal třetí vítězství v řadě. "Po druhé třetině jsme si v kabině říkali, že když dáme jeden gól, určitě pak přidáme i další. Šlo prostě o tu první úspěšnou trefu," doplnil Frolík.

Svůj premiérový start v dresu Minnesoty si v utkání připsal Petr Kalus. Dvaadvacetiletý bývalý juniorský reprezentant a hráč Vítkovic se objevil v NHL znovu po třech letech, v sezoně 2006-2007 odehrál svých prvních devět zápasů za Boston.

Povedený večer prožil v úterý jiný český mladík Jakub Voráček. Dvacetiletý útočník ve službách Columbusu se gólem a dvěma asistencemi zasloužil o výhru Blue Jackets nad Anaheimem 5:2 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Voráček nejprve svým desátým gólem v sezóně zvyšoval v 29. minutě v přesilové hře na 2:0, o pět minut později přihrál na třetí branku Fjodoru Tjutinovi. V 59. minutě pak Voráček připravil gól na 4:2 pro Antoina Vermetta.

Milan Michálek přispěl k výhře nad Edmontonem

Dvaadvacátou trefu v sezóně, díky níž je nejlepším českým střelcem v soutěži, zaznamenal útočník Milan Michálek, jehož Ottawa porazila Edmonton 4:1 a ukončila sérii tří porážek. Senátoři rozhodli o svém vítězství třemi góly v třetí třetině, Michálek v 54. minutě v přesilové hře uzavřel skóre zápasu. Kvůli zranění v dolní části těla chyběl v sestavě Senators český obránce Filip Kuba.

Jednou asistencí se na výhře Montrealu nad Tampou podílel útočník Tomáš Plekanec, jenž však část zápasu nevynechal po srážce se švédským obráncem Mattiasem Öhlundem. Nejproduktivnější hráč Canadiens si podle serveru TSN při střetu poranil koleno.

Deset gólů viděli fanoušci ve šlágru večera mezi Coloradem a Vancouverem. Přímou bitvu o první místo v tabulce Severozápadní divize začali lépe hráči Avalanche, kteří po 14 minutách vedli 3:0 a ještě na začátku 32. minuty drželi tříbrankový náskok 4:1. Canucks však v druhé polovině zápasu předvedli velkolepý obrat a nakonec zvítězili 6:4.

Hlavním strůjcem úspěchu Vancouveru byl švédský útočník Mikael Samuelsson, který během dvanácti minut druhé třetiny nastřílel hattrick. Rozhodující gól na 5:4 vstřelil dvě minuty a osm sekund před koncem třetí třetiny Jannik Hansen.

"V první řadě jsme si přáli, abychom nemuseli dotahovat náskok soupeře, jak se nakonec stalo," prohlásil Samuelsson, jehož tým porazil Colorado počtvrté v řadě a má před ním čtyřbodový náskok. "Stálo nás to hodně energie. Na druhou stranu se nám vyplatilo, že jsme hráli celých šedesát minut. Znovu jsme se přesvědčili, že se nikdy nemáme vzdávat. Letos jsme předvedli už několik podobných obratů a máme díky tomu plno sebevědomí," dodal Samuelsson.

Philadelphia - NY Islanders 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 33. Carter, 49. Giroux, 54. Gagne - 8. Tavares, 31. Okposo. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19 687.
Toronto - Boston 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 31. Primeau, 39. Gunnarsson, 48. Caputi, 65. Kulemin - 3. Recchi, 34. Sturm, 44. Bergeron. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19 499.
Atlanta - Nashville 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 21. Antropov - 5. Suter (Erat), 19. Wilson. Střely na branku: 31:32. Diváci: 11 106.
Detroit - Calgary 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 31. Dacjuk, 37. Holmström - 26. Langkow, 46. Iginla, 48. Bourque, 60. Higgins. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20 066.
Minnesota - Florida 2:3 po sam. náj. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 4. M. Koivu, 12. Earl - 51. a rozh. nájezd Stillman, 43. Frolík. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 11 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 11:31. Diváci: 18 191.
Colorado - Vancouver 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Branky: 7. a 14. Duchene, 7. Stewart, 28. Mueller - 27., 32. a 39. Samuelsson, 49. Burrows, 58. Hansen, 60. D. Sedin. Střely na branku: 27:32. Diváci: 12 861.
Montreal - Tampa Bay 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 28. a 44. Darche (na druhou Plekanec), 3. Metropolit (Špaček), 13. Gomez, 25. Pouliot - 24. Stamkos, 31. Walker, 59. St. Louis. Střely na branku: 28:31. Diváci: 21 273.
Anaheim - Columbus 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 50. Višňovský, 55. Getzlaf - 9. Dorsett, 29. Voráček, 34. Tjutin (Voráček), 59. Vermette (Voráček), 60. Brassard. Střely na branku: 38:29. Diváci: 13 700.
Edmonton - Ottawa 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 25. Pisani - 37. Kelly, 49. Cullen, 50. Fisher, 54. M. Michálek. Střely na branku: 19:39. Diváci: 16 839.