Hejduk se gólem a asistencí podílel na výhře Colorada

NEW YORK

Český hokejový útočník Milan Hejduk se v nedělním utkání NHL gólem a asistencí podílel na výhře Colorada 5:3 na ledě Dallasu. Hejduk nejprve v 11. minutě svou osmnáctou trefou v sezoně otevřel skóre zápasu, v 25. minutě pak přihrál na gól na 2:1. Domácím se sice podařilo otočit skóre na 3:2, Avalanche však třemi góly v druhé polovině utkání zvrátili vítězství na svou stranu. Dvakrát se trefil Paul Stastny, hlavní hvězdou zápasu byl ale brankář hostů Craig Anderson, který zneškodnil 48 střel.

Útočník Colorada Milan Hejduk

Zatímco Colorado se výhrou udrželo ve hře o první místo v tabulce Severozápadní divize a stále ztrácí pět bodů na vedoucí Vancouver, který porazil 3:1 Calgary, Dallas v tabulce Západní konference přichází o kontakt s elitní osmičkou. Stars si připsali šestou porážku ze sedmi zápasů po olympijské přestávce a na osmý Detroit mají již sedmibodové manko.

"Je to hodně frustrující. Člověk dá poprvé v kariéře dva góly v jednom zápase, jenže prohrajeme. Přitom teď potřebujeme vyhrávat, to je ta nejdůležitější věc. Je to pro nás buď, a nebo," litoval střelec dvou branek Dallasu Brandon Segal. "Dneska nás vychytal jejich gólman, byl to jasně nejlepší hráč zápasu," dodal kapitán Dallasu Brenden Morrow.

Před Dallas se v tabulce Západní konference dostala už i Minnesota, která i díky dvěma asistencím Martina Havláta porazila 4:2 St. Louis. Wild se přiblížili svému soupeři na rozdíl jediného bodu, na osmý Detroit mají šestibodovou ztrátu.

Domácí rozhodli o svém triumfu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0 a po níž donutili trenéra hostů, aby místo Chrise Masona poslal do branky Tye Conklina. Sami se naopak mohli spolehnout na bezchybnou práci Joshe Hardinga, který zneškodnil 36 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

"Čím víc chytáte, tím lépe se dostanete do rytmu," konstatoval Harding, který při zranění týmové jedničky Niklase Backströma odchytal čtvrtý zápas v řadě. "Vím, že musím podávat dobré výkony. Kdyby stál v brance Backy, dělal by to samé," dodal Harding.

Potřetí v sezoně se trefil obránce Michal Rozsíval a pomohl New Yorku Rangers k výhře 3:1 nad Philadelphií. Rozsíval si připsal vítězný gól, když v 25. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1. Zbylé dvě branky Rangers vstřelil Sean Avery, který se v předchozím utkání nevešel do sestavy a zůstal jen sedět na tribuně.

"Myslím, že tohle si přeje každý hráč - dát trenérovi najevo, že patří do sestavy," řekl na Averyho adresu brankář Henrik Lundqvist. "Sean dnes podal opravdu skvělý výkon. Byl plný energie, dobře bruslil a střílel. Mám za něho radost," dodal Lundqvist.

Rangers se přiblížili v tabulce Východní konference osmému Bostonu, na který už ztrácejí pouhý bod. "Už jsme jako by načichli atmosférou play off. Každý zápas je teď ohromně důležitý. V úterý nás čeká Montreal, který se také pohybuje na hraně postupu. Musíme se na ten zápas co nejlépe připravit," uvedl Rozsíval.

To hokejisté Washingtonu se podobnými myšlenkami trápit nemusí, účast v play off už mají jistou. Pozici nejlepšího týmu celé NHL potvrdili Capitals i v zápase na ledě Chicaga, kde zvítězili 4:3 v prodloužení.

Hosté předvedli skvělý obrat, když ještě v 45. minutě prohrávali 0:3. Pak jim však stačily dvě minuty a šestnáct sekund na to, aby třemi góly vyrovnali. O jejich vítězství nakonec rozhodl v 63. minutě Nicklas Backström.

Pro Capitals je vítězství o to cennější, že se zrodilo bez Alexandra Ovečkina. Lídr mužstva totiž už v 13. minutě dohrál poté, co byl vyloučen do konce zápasu za vražení obránce Briana Campbella na mantinel. "Nebyl to žádný tvrdý zákrok, ale on upadl dost nešťastně, takže to vypadalo nebezpečně. Myslel jsem, že to budou jenom dvě minuty, ale pak za mnou přijel rozhodčí a řekl mi, že jsem skončil," řekl Ovečkin.

Campbell už se na led rovněž nevrátil a podle trenéra bude v sestavě Chicaga ještě několik zápasů chybět. "Byl to nebezpečný zákrok a očekávám, že vedení soutěže bude jednat," naznačil kouč Joel Quenneville, že viděl situaci poněkud jinak než Ovečkin.

Teprve podruhé po olympijské přestávce dostal příležitost v brance Atlanty český gólman Ondřej Pavelec, šesté porážce svého týmu v řadě však nezabránil. Thrashers podlehli Phoenixu 2:3 po samostatných nájezdech, když jednu penaltu proměnil i český útočník Radim Vrbata. Vítězný nájezd si připsal obránce Adrian Aucoin.

Kojoti tak vyhráli popáté za sebou a potřinácté z posledních sedmnácti zápasů. Celkově mají na kontě 42 vítězství, o jedno méně, než je klubový rekord, jehož v sezoně 1984-85 dosáhli ještě pod hlavičkou Winnipeg Jets.

Los Angeles - Nashville 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 9. Kopitar, 46. Brown - 5. Sullivan, 47. Wilson (Erat), 57. Hörnqvist. Střely na branku: 20:31. Diváci: 18.118.
Dallas - Colorado 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Branky: 26. a 28. Segal, 15. Benn - 32. a 53. Stastny, 11. Hejduk, 25. Tucker (Hejduk), 34. Stewart. Střely na branku: 51:22. Diváci: 16.246.
NY Rangers - Philadelphia 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 22. a 55. Avery, 25. Rozsíval - 5. Briere. Střely na branku: 21:18. Diváci: 18.200.
NY Islanders - Toronto 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Jackman, 9. Park, 39. Nielsen, 58. Moulson - 1. Kuljomin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 12.804.
Vancouver - Calgary 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 2. D. Sedin, 8. Kesler, 17. H. Sedin - 52. Regehr. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.810.
Atlanta - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 41. Afinogenov, 54. Antropov - 26. Lombardi, 51. Stempniak, rozh. nájezd Aucoin. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 41:34. Diváci: 15.914.
Minnesota - St. Louis 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Brunette, 14. M. Koivu (Havlát), 19. Latendresse (Havlát), 35. Miettinen - 38. Berglund, 47. P. Kariya. Střely na branku: 20:38. Diváci: 18.580.
Chicago - Washington 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 8. a 17. Toews, 27. Madden - 48. a 64. Bäckström, 46. Laich, 48. Fehr. Střely na branku: 23:30. Diváci: 22.289.
Anaheim - San Jose 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 4. Perry, 8. Selänne, 20. Višňovský, 59. Ryan - 50. J. Thornton, 60. McGinn. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.317.
Tampa Bay - Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 29. Lecavalier - 43. Dupuis, 46. Gončar. Střely na branku: 22:39. Diváci: 20.230.