Voráček režíroval výhru Columbusu na ledě Chicaga

CHICAGO

Hokejista Jakub Voráček vstřelil v nedělním utkání NHL dva góly, na další přihrál a stal se hlavním strůjcem vítězství Columbusu na ledě Chicaga 4:2. Voráček nejprve v 34. minutě zajistil svému týmu vedení 2:1, osm sekund před závěrečnou sirénou pak trefou do prázdné branky při power-play domácích uzavřel skóre.

Jakub Voráček v dresu Columbusu (vpravo) se raduje se spoluhráčem Krisem Russellem z branky.

Chicago podlehlo Columbusu podruhé za sebou během čtyř dnů, prohrálo pošesté z posledních osmi zápasů a v souboji o vítězství v tabulce Západní konference ztrácí již pět bodů na první San Jose Sharks, kteří v neděli porazili Colorado 4:3.

"S naší hrou teď nemůžeme být spokojeni," konstatoval kouč Chicaga Joel Quenneville. "Dnešní zápas byl přímo ukázkový. Nedokázali jsme na soupeře vůbec vytvořit tlak, naše útočná snaha byla téměř nulová. Myslím, že by se každý z hráčů měl zamyslet, co musí zlepšit, aby z nás byl lepší tým," dodal Quenneville.

Kotalík se konečně trefil

Střelecké trápení po téměř dvou měsících ukončil útočník Aleš Kotalík a jedním gólem přispěl k vítězství Calgary ve Washingtonu 5:3. Kotalík skóroval poprvé po sedmnácti zápasech, naposledy se trefil 5. února v duelu s Floridou.

Aleš Kotalík poprvé skóroval po sedmnácti zápasech.foto: ČTK/AP/Nick Wass

Calgary díky vítězství nad nejlepším týmem celé NHL výrazně oživilo naději na postup do play off, v tabulce Západní konference ztrácí už jen čtyři body na osmé Colorado. "Každý zápas je teď strašně důležitý. Věděli jsme, že nás čeká soupeř z nejtěžších, se špičkovým útokem, ale dokázali jsme se na něj dobře připravit," radoval se trenér Plamenů Brent Sutter.

Jeho tým učinil důležitý krok k vítězství už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. "V první a druhé třetině jsme odvedli skvělou práci. Využili jsme šance a sami jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Musím hráče opravdu pochválit," prohlásil Sutter.

Cenné dva body v bitvě o postup do play off získali hokejisté Philadelphie, kteří rozstříleli 5:1 New Jersey a na šesté příčce tabulky Východní konference mají znovu čtyřbodový náskok před devátou Atlantou. Svým prvním gólem v sezóně přispěl k výhře Flyers i český obránce Lukáš Krajíček, který ve 40. minutě zvýšil na 4:0.

Letci vítězstvím ukončili sérii pěti porážek. Poprvé po patnácti zápasech vstřelili v utkání více než dva góly a po dvaceti nevyužitých přesilovkách v řadě konečně skórovali v početní výhodě. "V poslední době se věci nevyvíjely podle našich představ a za tohle vítězství jsme velice šťastní," konstatoval brankář Brian Boucher, který zlikvidoval 32 střel.

Naopak jeho protějšek Martin Brodeur prožil trpký večer. Z devatenácti střel inkasoval čtyři góly a po druhé třetině ho v brance vystřídal Yann Danis.

Brankář Martin Brodeur prožil trpký večer.foto: ČTK/AP/Matt Slocum

"Soupeř byl od začátku lepší. My jsme byli trošku unavení po včerejším utkání s Montrealem, v němž jsme toho spoustu nabruslili. Chyběla nám energie," řekl trenér Ďáblů Jacques Lemaire.

Crosby se vrátil do čela tabulky střelců

Po sedmi zápasech bez vstřeleného gólu dal o sobě znovu vědět útočník Sidney Crosby. V duelu s Torontem se dvakrát trefil v základní hrací době a poté proměněným nájezdem rozhodl o vítězství Pittsburghu 5:4. Crosby se tak se 47 góly vrátil do čela tabulky střelců, druhý Alexander Ovečkin má o jednu trefu méně.

Sidney Crosby nedal brankáři Toronta šanci.foto: Reuters/Jason Cohn

Washington - Calgary 3:5 (0:4, 2:1, 1:0)
Branky: 24. Ovečkin, 39. Steckel, 45. Perreault - 3. Kotalík, 9. White, 11. Bouwmeester, 20. Hagman, 38. Bourque. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18.277.
Pittsburgh - Toronto 5:4 po sam. náj. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 28., 31. a rozh. nájezd Crosby, 10. Kennedy, 58. Cooke - 4. Orr, 25. Kessel, 35. Gunnarsson, 46. Bozak. Střely na branku: 45:29. Diváci: 17.104.
San Jose - Colorado 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 11. a 55. Setoguchi, 39. Ortmeyer, 45. Boyle - 33. a 50. Mueller (na druhou Hejduk), 22. Porter. Střely na branku: 32:45. Diváci: 17.562.
Chicago - Columbus 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 9. Bolland, 57. Sharp - 34. a 60. Voráček, 11. Murray, 40. Commodore (Voráček). Střely na branku: 35:20. Diváci: 22.043.
Philadelphia - New Jersey 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. Carle, 9. Leino, 21. Timonen, 40. Krajíček, 51. Gagne - 51. Kovalčuk. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19.769.
St. Louis - Edmonton 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Johnson, 48. Tkachuk - 11. O'Sullivan. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.150.