Havlát vstřelil vítězný gól Minnesoty

ST. PAUL

Český hokejový útočník Martin Havlát se v pondělním utkání NHL podílel gólem a asistencí na výhře Minnesoty nad Los Angeles 3:2. Havlát nejprve v 22. minutě přihrál na úvodní branku Owenu Nolanovi, ve 48. minutě pak po spolupráci s Markem Židlickým vstřelil v přesilové hře rozhodující třetí gól.

Martin Havlát v dresu Minnesoty v utkání proti Los Angeles

Hráči Wild si tak ještě udrželi alespoň teoretickou šanci na postup do play off, na dvanáctém místě Západní konference však stále ztrácejí devět bodů na osmé Colorado. "Snažíme se hrát naplno a pořád doufáme. Dokud zbývá naděje, musíme věřit," řekl trenér Minnesoty Todd Richards.

Los Angeles si sice připsalo již čtvrtou prohru za sebou, stále na tom je ale o poznání lépe. Na sedmé příčce tabulky má pětibodový náskok před devátým Calgary.

David Krejčí svým 17. gólem v sezoně otevřel skóre zápasu s Buffalem, Boston však nakonec prohrál 2:3. Přesto si Bruins udrželi na osmém místě Východní konference dvoubodový náskok před Atlantou, která nevyužila jejich zaváhání a podlehla na domácím ledě Carolině 1:4.

"Jsme ohromně zklamaní," uvedl po prohře s Buffalem útočník Bostonu Marco Sturm. "Byl to pro nás velice důležitý zápas, mohli jsme si udělat před Atlantou větší náskok. Moc jsme chtěli vyhrát, zvlášť na domácím ledě, a myslím, že jsme nehráli špatně, ale bohužel to nestačilo. Ale dobré je, že jsme si vytvořili spoustu šancí, příště to snad k něčemu bude," dodal Sturm.

"Nejhorší zápas v kariéře"

Nejvíc frustrovaný byl po utkání brankář Tim Thomas, jehož v 27. minutě poté, co inkasoval gól na 1:3, trenér Claude Julien vystřídal a poslal do branky Tuukku Raska. Ten už ve zbytku zápasu neinkasoval, na obrat skóre se však Bruins nezmohli. "Samozřejmě v takové situaci chcete zůstat v brance a dál bojovat. Střídání během utkání není nic příjemného," prohlásil Thomas. "Byl to nejhorší zápas v mé kariéře," dodal.

Hráči Buffala se radují z gólu a Tim Thomas se pakuje z branky. foto: Reuters/Brian Snyder

Také Atlanta začala svůj duel s Carolinou nadějně, když od 15. minuty po trefě Nika Antropova vedla 1:0. Pak však Thrashers čtyřikrát inkasovali a sami už nedokázali vyzrát na brankáře Cama Warda, který prožil povedený návrat do branky, v níž chyběl od 3. února kvůli zranění zad.

"Nedokážu popsat, jak se cítím," řekl po zápase trenér Atlanty John Anderson, jehož svěřenci promarnili šanci poskočit do elitní osmičky už podruhé během posledních pěti dnů. Minulý týden při prohře Bostonu rovněž podlehli Torontu a Anderson poté svolal mimořádnou poradu týmu, na níž hráčům promlouval do duše. Zřejmě bezúspěšně. "Jsem ohromně zklamaný. Ale stále nám věřím. Musíme se však konečně sebrat. Zítra nás čeká další zápas a já doufám, že se dáme dohromady," uvedl Anderson.

Vokoun na střídačce

Pátou příčku v Západní konferenci si upevnili hokejisté Nashvillu díky výhře 3:2 v prodloužení na Floridě. Na obě branky domácích přihrál český útočník Michael Frolík, brankář Tomáš Vokoun tentokrát sledoval utkání jen ze střídačky.

Boston - Buffalo 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Krejčí, 55. Seidenberg - 10. Myers, 12. Gaustad, 27. Kennedy. Střely na branku: 42:33. Diváci: 17 565.
Atlanta - Carolina 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 15. Antropov - 30. a 58. J. Jokinen, 22. Sutter, 56. Cole. Střely na branku: 27:22. Diváci: 13 440.
Anaheim - Dallas 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 29. Bonino, 33. Perry, 34. Chipchura - 35. Eriksson. Střely na branku: 46:31. Diváci: 15 070.
Minnesota - Los Angeles 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 22. Nolan (Havlát), 28. Burns, 48. Havlát (Židlický) - 33. a 42. Parse. Střely na branku: 20:31. Diváci: 18 284.
Florida - Nashville 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 44. Ballard (Frolík), 46. Weiss (Frolík) - 23. Legwand, 57. Hornqvist, 62. Bouillon. Střely na branku: 29:25. Diváci: 13 679.