Kotalík odstartoval debakl Ottawy

Český hokejový útočník Aleš Kotalík z Buffala se trefil v nedělním přípravném utkání na nový ročník NHL a přispěl k výhře nad Ottawou 5:1. Kotalík v duelu hraném v St. Catharines v Ontariu otevřel v 16. minutě skóre. Třemi asistencemi se zaskvěl jeho spoluhráč, Slovák Miroslav Šatan, který ve dvou přípravných zápasech nasbíral pět kanadských bodů.

Brankář Toronta Mikael Tellqvist kryje střelu Boyda Devereaux z Detroitu

Brankář Martin Prusek se v brance Ottawy neobjevil. Odpočíval i Dominik Hašek z Detroitu, jehož tým podlehl v Torontu 2:4. Red Wings se sice ve 33. minutě dostali do vedení, když po akci Jiřího Hudlera a Jiřího Fischera skóroval v přesilové hře Tomas Holmström, ale Toronto třemi trefami v závěrečné třetině otočilo skóre.

Nedělním programem skončily přípravné duely a nová sezona odstartuje třemi zápasy ve středu.

Toronto - Detroit 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 8. a 50. Roberts, 47. Stajan, 59. Tucker - 27. Dacjuk, 33. Holmström (Fischer, Hudler). Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.832.
Ottawa - Buffalo 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 39. Langfeld - 16. Kotalík, 25. Milley, 30. Peters, 45. McKee, 54. Bartovič. Střely na branku: 32:23. Diváci: 2500.