NHL

Krejčí pomohl dvěma góly k postupu Bostonu v play off

27. dubna 2010 07:18 - BOSTON

Hokejisté Bostonu zvítězili v šestém utkání úvodního kola play off NHL nad Buffalem 4:3, vyhráli celou sérii 4:2 na zápasy a zajistili si účast v další fázi Stanley Cupu. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen český útočník David Krejčí, který vstřelil dva góly a na další přihrál.

Krejčí v 14. minutě v přesilové hře svou druhou trefou v play off otevřel skóre utkání, na začátku druhé třetiny přihrál znovu v početní výhodě na druhý gól Marku Recchimu a v 48. minutě zvýšil vedení Bruins na 3:1. Sabres se sice poté ještě dvakrát dokázali dostat na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

I kvůli tomu, že hosté na rozdíl od domácích nedokázali využít žádnou přesilovou hru. Nepodařilo se jim to v celé sérii, Boston ubránil všech 22 soupeřových přesilovek. "Na hru v oslabení jsme pyšní," uvedl kapitán Bruins Zdeno Chára. "Dokážeme být hodně důrazní, ale zároveň se dobře pohybujeme. Hráči, kteří chodí na oslabení, jsou ohromní dříči a vždy se snaží soupeře přehrát," dodal slovenský obránce.

Že sérii rozhodly přesilovkové formace, uznal i trenér poražených Lindy Ruff. "Když se podíváte jenom na dnešní zápas, tak je to jasné. Oni dali dva góly v přesilovce, my žádný. Soupeř měl v této disciplíně jasně navrch, a to rozhodlo celou sérii. My jsme v základní části také dokázali ubránit soupeřovy přesilovky, ale v play off se nám to prostě nedařilo," litoval Ruff.

Hokejisté Chicaga a Nashvillu si podávají ruce po postupu Blackhawks v play offHokejisté Chicaga a Nashvillu si podávají ruce po postupu Blackhawks v play offfoto: ČTK/AP

Dalšími postupujícími do druhého kola play off se stali hokejisté Chicaga, kteří zvítězili na ledě Nashvillu 5:3 a rovněž vyhráli sérii 4:2 na zápasy. Duel rozhodla už divoká první třetina, kterou Blackhawks vyhráli 4:3. Pátý gól pak přidali osm sekund před koncem do prázdné branky při power play Predators.

Naopak stále ve hře zůstává Montreal, který i díky gólu a asistenci Tomáše Plekance porazil Washington 4:1, odvrátil už druhý mečbol Capitals a vynutil si rozhodující sedmý zápas. Hrdinou večera se stal slovenský brankář domácího celku Jaroslav Halák, který zlikvidoval 53 z 54 střel.

Sedmý zápas se hraje ve středu ve Washingtonu. Capitals nastoupí k rozhodujícímu duelu už počtvrté v řadě - v předchozích třech střetnutích jednou vyhráli a dvakrát prohráli. Pod vedením trenéra Bruce Boudreaua ale mají v sedmých zápasech pozitivní bilanci 6:2.

Play off NHL, 1. kolo:
Východní konference - 6. zápasy:
Montreal - Washington 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 8. a 10. Cammalleri (na druhou Plekanec), 45. Lapierre, 60. Plekanec - 56. Fehr. Zásahy brankářů: Halák 53 - Varlamov 18. Stav série: 3:3.
Boston - Buffalo 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 14. a 48. Krejčí, 22. Recchi (Krejčí), 55. Šatan - 27. Kaleta, 48. Gerbe, 59. Vanek. Zásahy brankářů: Rask 27 - Miller 28. Konečný stav série: 4:2.
Západní konference - 6. zápas:
Nashville - Chicago 3:5 (3:4, 0:0, 0:1)
Branky: 16. a 20. Arnott (na druhou Erat), 9. Weber - 7. Keith, 10. Kane, 13. Sharp, 20. Toews, 60. Madden. Zásahy brankářů: Niemi 25 - Rinne 27. Konečný stav série: 2:4.