Rubriky:

NHL

Rozsíval: Co může být v NHL lepšího, než hrát za Rangers?

10. května 2010 13:38

Už dvě sezóny válčí za Rangers bez podpory Jaromíra Jágra, dál ale bez obtíží hájí pozici elitního beka newyorského klubu. Jednatřicetiletý Michal Rozsíval si kvalitními službami vysloužil i výjimečnou gáži. V této sezóně s Patrikem Eliášem vůbec nejvyšší z českých hokejistů v NHL.

Mohou se Rangers popularitou srovnávat s dalšími newyorskými kluby? Ať už s basketbalisty Knicks nebo baseballisty Mets?

Vynechal jste Yankees. To je newyorský gigant. Takže baseballisti Yankees jsou na vrcholu. A pak je to srovnatelný.

Zápasy hrajete v možná nejslavnější hale americké historie. Opravdu z ní vyzařuje takový genius loci?

S Madison Square Garden těžko můžete porovnávat jakoukoli halu. Má historii, odehrálo se tam spousta vynikajících zápasů i koncertů. Zvučnější jméno nemá žádná jiná aréna v NHL.

Je to otázka prestiže hrát v NHL za Rangers?

Pro Kanaďany a Američany víc než pro Evropany. Ti jsou nadšení už z toho, že hrají v NHL. Ale asi to tak je. Co může být v NHL lepšího než hrát za Rangers?

Rozumí newyorští fanoušci hokeji?

Mají to v krvi, vždyť Rangers byli mezi zakládajícími týmy ligy. Skalní fanoušci do toho opravdu dávají srdce.

V takovém Montrealu je pro mnoho lidí hokej jediným smyslem života. Ale na hráče je zákonitě větší tlak. Jak se s ním vyrovnáváte v New Yorku?

Člověk se s tím musí vypořádat. Nesmí se nechat vytočit.

Vašemu trenéru Tortorellovi se to občas moc nedaří. Jak třeba reagujete na jízlivé komentáře, které o týmu píše Larry Brooks z NY Post?

Larry je tím známej. Náš vztah je vyloženě pracovní. Aby přišel do šatny a já se s ním zdravil a plácal po zádech, to určitě ne.

V kabině Rangers jste zažil doby, kdy tam hrálo sedm Čechů. Nestýská se vám?

Je to teď jiný, čeština dřív zněla mnohem víc. Člověk si zvykne i když je sám, ale pro mě je určitě lepší, že tam je Venca Prospal a Marián Gáborík, takže parta je zase dobrá. Ale k tomu přispějí i Američani nebo Kanaďané.

Bývalý kouč Rangers Renney si při odchodu z klubu postěžoval, že měl na manažera Sathera víc tlačit, aby Jágra udržel. Nechybí vám takový typ týmového vůdce?

Teď jsem četl, jak Jarda vytáhl výkonnostně nahoru některé hokejisty a bylo tam uvedeno pár jmen, včetně mě, Martina Straky nebo Honzy Hrdiny. Ale Jágr pomohl každýmu, kdo s ním hrál. On vás prostě přinutí k lepším výkonům. Když kolovaly fámy, že se zase vrátí do NHL, tak jsem se na to začal těšit. Ale v Omsku je třeba šťastnější. A dělá lepší hráče zase z Rusů.

Nejlépe placení Češi v NHL – sezóna 2009/10
Michal Rozsíval (NY Rangers) 6
Patrik Eliáš (New Jersey) 6
Tomáš Vokoun (Florida) 5,7
Roman Hamrlík (Montreal) 5,5
Pavel Kubina (Atlanta) 5.
Částky jsou v miliónech dolarů.
Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..