Ďáblové vykročili za obhajobou remízou

Dělbou bodů zahájili obhájci Stanleyova poháru z New Jersey novou sezónu. V úvodním utkání změřili síly s hokejisty Bostonu a nebyli daleko od vítězství. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny však srovnal stav utkání bostonský Jeff Jilson.

Jilson si svůj debut v dresu Bostonu nemohl vychutnat lépe. Vedle vyrovnávací branky vstřelil na začátku druhé části i kontaktní gól krátce poté, co šli Ďáblové do dvoubrankového vedení.

"Na hráčích New Jersey bylo vidět, jak jsou před prvním zápasem sezóny nažhavení," komentoval soupeře gólman Bostonu Felix Potvin, který při své ligové premiéře v brance Bruins pochytal 32 střel. "Ani my jsme ale neodvedli špatnou práci," dodal.

New Jersey se po bezbrankové první třetině ujalo vedení brankou Scotta Niedermayera při přesilové hře, asistenci si připsal i Patrik Eliáš. Krátce po polovině zápasu domácí prohrávali o dva góly, když Potvina překonal Jeff Friesen.

Boston se však dokázal chytit, po brance Jilsona stihl v posední minutě vyrovnat Joe Thorton. Deset minut před koncem strhl vedení na stranu Ďáblů svým druhým gólem Niedermayer, konečné skóre, které nezměnilo ani prodloužení, ale nakonec upravil Jilson.

Giguere se nevyznamenal

Druhý finalista minulého ročníku Stanleyova poháru Anaheim prohrál při premiéře v Dallasu.

Vítězný krok nabraly Hvězdy už druhou a třetí střelou utkání, když si ve 3. minutě připsal první branku 87. ročníku Sergej Zubov a jen pár vteřin po něm zvýšil Stu Barnes.

Anaheim sice dokázal do konce první třetiny snížit, ale hrdina posledního play-off, brankář Jean Sebastien Giguere, inkasoval ještě další dvě branky a celkově pochytal jen 18 střel.

Na Thibaulta si Minnesota nepřišla

Ve slušné formě se naopak v úvodu sezóny ukázal gólman Chicaga Jocelyn Thibault. V utkání s Minnesotou kryl všech 33 střel soupeře, s jistotou ustál sedm oslabení a velkou měrou se podílel na těsném vítězství 1:0. To zařídil na začátku druhého dějství Tyler Arnason.

"Věděli jsme, co můžeme od Minnesoty očekávat. Diváci asi s defenzivně laděnou hrou příliš spokojení nebyli, my jsme každopádně spokojení s vítězstvím," hodnotil zápas brankář Thibault.

Boston - New Jersey 3:3
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1 - 0:0. Branky: 35. a 57. Jillson, 40. J. Thornton - 21. a 50. S. Neiedermayer (na první Eliáš), 33. Friesen. Střely: 31:35. Diváci: 16.563.
Chicago - Minnesota 1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Branka: 24. Arnason. Střely: 22:33. Diváci: 13.903.
Dallas - Anaheim 4:1
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Branky: 3. a 26. Barnes, 3. Zubov, 50. Guerin - 18. R. Niedermayer. Střely 22:21. Diváci: 18.532.