Rubriky:

NHL

Generální manažer Toronta přiznal zájem jiných klubů o Kaberleho

2. června 2010 14:49 - TORONTO

Jméno českého obránce Tomáše Kaberleho bude pravděpodobně znovu jedním z nejskloňovanějších při spekulacích o možných výměnách v rámci hokejové NHL. Generální manažer Toronta Brian Burke v úterním rozhovoru pro lokální rádio The Fan 590 připustil, že se mu již ozvaly dva kluby, jež mají zájem Kaberleho získat.

"Měli jsme tu ohledně Tomáše dotazy od dvou klubů a zdálo se, že nejde jen o nějaké náznaky zájmu. Bylo to ve stylu: 'Mohli byste zvážit takovou výměnu'," uvedl generální manažer Maple Leafs. Ale zároveň také ubezpečil, že Kaberleho nevymění jen proto, aby nějakou výměnu udělal. "Nelze dělat rozhodnutí o přesunu hráčů bez toho, aby vše člověk pečlivě zvážil," prohlásil Burke.

Po nabídkách od jiných klubů prý Burke také probíral situaci ohledně Kaberleho s asistentem Davem Nonisem. Český obránce má před sebou poslední rok z platného kontaktu s kanadským klubem, který mu zaručuje plat 4,25 milionu dolarů, posléze by se stal nechráněným volným hráčem. Kaberleho smlouva sice stále obsahuje klauzuli o nemožnosti výměny jinam bez hráčova souhlasu, ale její platnost v létě vyprší.

"Řekl jsem Nonisovi, že je čas dát všem týmům vědět a vysvětlit jim, jak to s Tomášovou klauzulí je. Dokud ho však sami nebudeme chtít vyměnit, tak je pro nás nevyměnitelný. Přesto všechno je mou prací poslouchat a sledovat, co bychom z jeho případného odchodu mohli dostat zpět," vysvětlil svůj postoj Burke, čímž naznačil, že je ochoten se o Kaberleho výměně bavit, ale pouze za podmínek pro Toronto smysluplných.

"Není to o tom jen vybrat nejlepší možnou nabídku, která přijde, ale mnohem více o tom, aby to celé pro nás dávalo smysl, že do toho jdeme. V opačném případě si ho tu udržíme. Je to skvělý kluk, dobrý hráč s dobrou cenou a on sám chce zůstat," doplnil Burke.

Výrazně jiná situace by byla asi tehdy, kdyby Toronto již poněkolikáté za sebou neselhalo v boji o postup do play off. Maple Leafs skončili v této sezoně až na dně Východní konference, 14 bodů za poslední postupovou příčkou, mezi nejlepší osmičku konference se tak nedostali popáté za sebou a byli druhým nejhorším týmem celé soutěže. Slavný klub tak marně čeká na účast ve vyřazovacích bojích již od sezony 2003/04.

I proto Burke ví, že k některým změnám bude muset sáhnout. "Jsme naprosto spokojení s brankářským postem, tam posílení neplánujeme. A také jsme spokojeni s obranou. Potřebujeme především útočníka, který umí dávat góly, nejlépe nějakého urostlého," naznačil Burke, jakým nabídkám za Kaberleho může naslouchat.

Právě na trh s volnými hráči, který se otevře 1. července, se bude Burke upírat především, neboť při draftu slavné soutěže 25. až 26. června v Los Angeles nebude mít k dispozici žádnou volbu výběru v prvních dvou kolech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..