Hašek děkoval Yzermanovi za vítězný návrat

NEW YORK

Český gólman Dominik Hašek slavil v zahajovacím utkání nové sezóny zámořské NHL v dresu Detroitu vítězný návrat. Po utkání s týmem Los Angeles však musel poděkovat Stevovi Yzermanovi, který necelé dvě vteřiny před koncem utkání rozhodl o výhře domácích. První utkání vyšlo i Jaromíru Jágrovi, který si připsal dva body za gól a asistenci.

Hašek tak po ročním odpočinku po zisku Stanley Cupu v roce 2002 mohl slavit vítězství. Naplněná Joe Louis Arena mohla poprvé propuknout v jásot v 11. minutě, kdy na druhé straně stojícího českého gólmana Romana Čechmánka překonal Fischer. Pro domácí to byla na dlouho poslední branka.

Ve 33. minutě dal Haškovi lekci Belanger a v 50. minutě šestinásobného držitele Vezina Trophy vyškolil Žigmund Pálffy a poslal hostující Krále do vedení 2:1. Jenže pak přišla poslední rozhodující tříminutovka, kterou vyrovnáním na 2:2 odstartoval Dacjuk. Necelé dvě vteřiny před koncem rozhodl o výhře domácích osmatřicetiletý Steve Yzerman.

Kanonáda Washingtonu

Střelecké hody připravili hokejisté Capitals domácím fanouškům v MCI Center. Změřit své síly s washingtonským celkem přijeli Ostrované z New Yorku. Kanonádu domácích odstartovala ve 3. minutě megahvězda Capitals Jaromír Jágr, který si připsal bod i za asistenci u branky Griera ve druhé třetině. Dvěma góly se blýskl Bondra. U druhé branky byl i Lang. Jedinou odpovědí hostujících "Ostrovanů" byla branka v 8. minutě utkání, kterou zajistil Czerkawski.

Jaromír Jágr oslavuje svou branku v zápase s New York Islanders. Foto: ČTK/AP

Vyjma zápasu Philadelphie s Buffalem se v každém dnešním zápase NHL do statistik zapsal některý z českých hokejistů. Ve zmíněné Philadelphii byl hlavní hvězdou nový brankář Flyers Jeff Hackett, který do týmu přišel v červenci z Bostonu. Proti Buffalu si připsal 17 úspěšných zákroků a vychytal svou 24. nulu v NHL v kariéře.

Parádní vstup Michálka

Skvělý debut v NHL prožili čeští hokejisté Milan Michálek a Marek Židlický. Bývalý obránce finských Helsinek přihrál na třetí gól Nashvillu při vítězství Predátorů nad Anaheimem 3:1, Michálek vstřelil druhou branku San Jose v Edmontonu. Olejáři vyhráli 5:2 a v dresu domácích si dobře vedl Aleš Hemský, autor dvou přihrávek.

Ottawa - Montreal 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 6. Spezza (Bonk), 18. Ch. Neil, 20. Ščastlivyj (Rachůnek), 30. Phillips, 39. Alfredsson - 12. Hainsey, 35. Ribeiro. Střely: 28:29. Diváci: 18 500.
Philadelphia - Buffalo 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 42. Recchi, 47. Handzuš. Střely: 26:17. Diváci: 19 130.
Washington - NY Islanders 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)
Branky: 20. a 25. Bondra (na druhou Lang), 3. Jágr, 7. Gruden, 22. Grier (Jágr), 27. Halpern - 8. Czerkawski. Střely: 37:18. Diváci: 15 791
Atlanta - Columbus 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Kovalčuk (F. Kaberle, Piroš), 58. Tamer - 39. A. Nedorost. Střely: 27:27. Diváci: 17 918.
Florida - Carolina 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 12. Hagman, 48. Huselius, 60. Viktor Kozlov - 40. E. Cole (Vašíček). Střely: 26:32. Diváci: 17 212.
Detroit - Los Angeles 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 11. Fischer, 57. Dacjuk, 60. Yzerman - 33. E. Belanger, 50. Pálffy. Střely: 38:23. Diváci: 20 066.
Nashville - Anaheim 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Johansson, 32. Eaton, 51. Legwand (Židlický) - 41. R. Niedermayer. Střely: 26:29. Diváci: 16 684.
Edmonton - San Jose 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Branky: 57. a 58. Smyth (na první Hemský, na druhou Dvořák), 28. Horcoff, 45. Chimera (Hemský), 55. Torres - 42. Cheechoo, 46. Michálek. Střely: 28:21. Diváci: 16 839
Vancouver - Calgary 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Bertuzzi, 18. Čubarov, 39. Ruutu (Malík), 50. J.King - 36. Ch.Clark. Střely: 26:23. Diváci: 18 630