Rubriky:

NHL

Kotalík čeká, zda bude v NHL pokračovat v Calgary

30. června 2010 13:29 - PRAHA

Český hokejista Aleš Kotalík patří v zámořské NHL stále Calgary. Přestože má v kanadském klubu po únorovém příchodu v rámci výměny za Olliho Jokinena smlouvu ještě na další dvě sezony, vedení Flames naznačilo, že se s ročním platem ve výši tří milionů dolarů stal přebytečným. Jednatřicetiletý útočník byl zařazen na listinu nechráněných hráčů, odkud si ho však žádný tým NHL nevybral.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

Kotalík tak v současnosti netuší, co se bude dít dál. V zámořských médiích se sice objevily informace, že pokud o Kotalíka nebude zájem z jiných týmů, Plameny ho ze zbytku smlouvy vykoupí, nic takového se však zatím nestalo. "Nemám teď moc co komentovat, spíš až se to celé dořeší. Sám k tomu vím jen málo a zatím nemám žádné informace o tom, co se mnou Calgary zamýšlí," řekl Kotalík v rozhovoru s ČTK.

Zámořská média nastínila také další varianty, které mohou nastat, aby si vedení klubu uvolnilo prostor pod platovým stropem. Možností bylo poslat Kotalíka na farmu do AHL nebo ho zapůjčit některému z evropských klubů. "Ale kdoví, co se stane, třeba normálně zahájím sezonu v Calgary," uvedl Kotalík s tím, že NHL je pro něho naprostou prioritou. "Návrat do Evropy jsem možná někdy zmínil, ale pouze v té souvislosti, že bych se vrátil, až mi vyprší kontrakt v zámoří," vysvětlil Kotalík.

Z příchodu do Kanady měl přitom po výměně, jíž se Flames snažili oživit tápající tým, vcelku dobrý pocit. "Zdálo se být pozitivní, že s námi chtějí zahájit i novou sezonu, takže bude čas dát se pořádně dohromady. I proto mě samotného trošku překvapilo, že by se mnou nyní nepočítali," připustil Kotalík s ohledem na kontrakt do roku 2012.

"Na druhou stranu se tak stalo po slabší sezoně, která mi nevyšla, takže se není až tak moc čemu divit," připomněl svůj druhý bodově nejslabší ročník během zámořské kariéry. Celkem zaznamenal v 71 utkáních 27 bodů za 11 branek a 16 asistencí. V 26 zápasech v novém působišti si však připsal jen pět bodů za tři góly a dvě nahrávky.

"Tou sezonou jsem se protrápil. Přestože jsem se cítil výborně, tak mi to tam nepadalo. A je to pak také samozřejmě dost odvislé od toho, jak v té organizaci danému hráči a jeho schopnostem věří," podotkl Kotalík.

Četné spekulace o své budoucnosti však bere s nadhledem. "Tak to prostě chodí, jinak to brát ani nelze. Stalo se to už spoustě hráčů a není to nic výjimečného. Odchod z Rangers mě v té kariéře posadil tak trochu na kolotoč, tak jsem teď zvědavý, kde mě ten kolotoč vyhodí," řekl s úsměvem Kotalík.

Věří však, že se znovu dokáže zařadit mezi ceněné "dvacetigólové" střelce a nechá tak zapomenout na minulý ročník. "Těch dvacetigólových sezon jsem měl v kariéře několik, snad to zase půjde," dodal Kotalík.

Calgary by právě takového střelce potřebovalo jako sůl. V uplynulé sezoně vstřelilo nejméně branek v celé soutěži a i proto zavládlo v klubu obrovské zklamání. Velmi ambiciózní celek, který měl patřit k okruhu největších favoritů soutěže, se neprotlačil ani do vyřazovacích bojů. "Určitě je to tam znát, protože tlak na kanadské týmy je stále velký," připustil Kotalík.

Přestože Flames bojovali o postup do posledních chvil, jejich snaha přišla vniveč a rozsáhlé změny v kádru tak kýžené ovoce nepřinesly. "Změny se dělaly ve snaze zachránit sezonu a postup do play off. V závěru sezony se o to bojovalo, jednu chvilku jsme na tom osmém postupovém místě byli, ale pak jsme prohráli pár zápasů a nakonec nám to uniklo," litoval Kotalík.

Jak je již zvyklý z minulých let, během léta tvrdě pracuje na tom, aby byl na začátek nové hokejové sezony co nejlépe připravený. "Už opravdu extrémně zodpovědně a tvrdě makám, jsem dva měsíce v tvrdém tréninku. Jako vždy podřizuju vše tomu, aby se mi nová sezona povedla a cítil jsem se dobře," přiblížil Kotalík.

A přestože prakticky neměl volno, nehodlá příliš slevit ani v příštích dnech. "Volných jsem měl jen pár dní po skončení sezony a moc dalších jich neplánuji. Dobít baterky se vydám na deset dnů k moři, protože na sobě cítím, že to potřebuju, ale to je vše," nastínil své nejbližší plány.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..