Rubriky:

NHL

Bývalý hokejový bitkař Probert podlehl ve 45 letech infarktu

6. července 2010 09:46 - WINDSOR

Ve věku 45 let zemřel jeden z nejslavnějších bitkařů historie NHL Robert "Bob" Probert. Bývalý hokejista Detroitu a Chicaga zkolaboval během rodinného výletu na lodi v kanadském Windsoru a podlehl infarktu.

 

archiv

Rodák právě z Windsoru byl během své sedmnáctileté kariéry v elitní soutěži považován za jednoho z nejtvrdších mužů. V 935 zápasech si připsal 3300 trestných minut, což ho řadí na páté místo historické tabulky, ovšem nasbíral také na bitkaře velmi slušných 384 bodů (162+221). Kariéru ukončil v roce 2002.

Hráč, kterého si Detroit vybral na draftu v roce 1983 spolu s pozdějšími hvězdami týmu Stevem Yzermanem, Joe Kocurem, Petrem Klímou a Stu Grimsonem, měl během svého života neustálé problémy se zákonem. Několikrát se léčil ze závislosti na alkoholu a drogách, byl zatčen za řízení v opilosti a pašování kokainu z Kanady do USA.

"Bob byl vždycky svým spoluhráčům k dispozici a byl to jeden z nejtvrdších mužů, kteří kdy hráli v NHL. Zároveň to však byl jeden z nejhodnějších lidí a nejmilovanějších hráčů, kteří kdy v Detroitu působili," uvedli na webu Red Wings dlouholetí vlastníci klubu Mike a Marian Ilitchovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..