Rubriky:

NHL

Kovalčuk se upsal New Jersey na sedmnáct let za 102 miliónů dolarů

19. července 2010 21:42 - NEWARK

Pořádný balík bude stát hokejový klub New Jersey Devils touha po udržení kanonýra Ilji Kovalčuka. Celek NHL si ruského kanonýra zavázal až do roku 2027, ačkoliv v té době už mu bude čtyřiačtyřicet let a s největší pravděpodobností hokej dávno hrát nebude. Bez ohledu na tuto skutečnost mu do té doby Devils vyplatí 102 miliónů dolarů (zhruba dvě miliardy korun).

 

Ray Stubblebine, Reuters

Přitom ještě letos v únoru Kovalčuk odmítl nabídku Atlanty na 101 miliónů dolarů za dvanáct let a raději se nechal vyměnit do New Jersey. Tam mu v příštích dvou sezónách vyplatí po šesti miliónech dolarů, dalších pět sezón pak bude vydělávat dokonce 11,5 miliónu ročně.

"Jednání o smlouvě nám zabrala více času, než jsem předpokládal. Ale teď mohu říci, že je Ilja (Kovalčuk) velmi šťastný, že může pokračovat u New Jersey Devils," řekl agentuře AP hráčův agent Jay Grossman.

O setrvání v New Jersey údajně rozhodlo i to, že má klub dobré vyhlídky na možný triumf ve Stanley Cupu, který Kovalčukovi dosud chybí. "Samozřejmě, že jeho cílem je pohár získat. A pokud by si nemyslel, že se mu to zde může podařit, tak by se rozhodl pro jiné nabídky," uznal Grossman.

Sedmadvacetiletý dvojnásobný mistr světa Kovalčuk stihl v NHL za 621 utkání 642 bodů za 338 gólů a 304 asistencí. V play off odehrál kvůli působení ve slabé Atlantě jen devět zápasů a připsal si jedinou výhru letos s Devils proti Philadelphii. O jeho služby v létě usilovalo i Los Angeles, New York Islanders a v KHL Petrohrad.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..