Rubriky:

NHL

Dneska už nikomu nemůžete věřit, říká Kotalík o NHL

13. srpna 2010 07:16 - HODONÍN

Po osmi letech v Buffalu nastal zlom. Hokejista Aleš Kotalík za poslední rok prošel třemi kluby - Edmonton, Rangers a Calgary. V létě se k tomu objevily zvěsti, že jedná o kontraktu v Rusku. Aby toho nebylo málo, tak byl nabídnut ostatním klubům v NHL. Najednou mnoho vzruchu pro jednoho útočníka. „Sezónu jsem skončil v Calgary, takže tam pokračuju, mám na dva roky smlouvu. Tak to je,“ odmítá spekulace rodák z Jindřichova Hradce.

V červenci se objevila informace, že byste mohl hrát Kontinentální ligu za Torpedo Jaroslavl?
To byl nesmysl a nějaký blaf. Já o ničem nevěděl.

Další záležitost, která okolo vás proběhla, bylo vyplacení ze smlouvy?
Nic neproběhlo. Kdyby chtěli, tak mě vyplatili. Den před otevřením trhu v NHL mě dali k dispozici ostatním týmům. V tisku se asi chtěli zbavit mé smlouvy, ale to se nestalo. Od té doby dále pokračuji v organizaci Calgary Flames, takže normálně pojedu na přípravný kemp.

Uplynulá sezóna pro vás byla asi černou můrou, změnil jste kvůli tomu přípravu?
Letos jsem trénoval extrémně, abych dal sám sobě zapomenout na nevydařený rok. Věřím, že jsem připravený dobře. Teď mě ještě čekají tři týdny na ledě, potom odletím do Kanady. Tam uvidím, co a jak se bude vyvíjet.

Máte na mysli něco konkrétního?
Co můžu, to se budu snažit ovlivnit. Co ne, to budu pouštět mimo. Já věřím, že vše dopadne dobře, že se vrátím na pozice, které jsem měl před rokem.

Přitom šlo o jediný rok, který vše změnil...
Jedna sezóna v kariéře dokáže udělat pěkný kolotoč. Nepočítal jsem, že budu muset z New Yorku odejít. Bohužel se tak stalo, situace pro mě nebyla dobrá. Musel jsem si sám kvůli kariéře zažádat o uvolnění. Nakonec jsem odešel do Kanady a Calgary, za šanci jsem rád. Mám ještě na dva roky smlouvu, potom bych se chtěl vrátit do Evropy.

 Hokejista NY Rangers Aleš Kotalík oslavuje svůj gól v Edmontonu.

Aleš Kotalík neodcházel z Rangers s nadšením. Proč? On by věděl.foto: ČTK/AP/Jimmy Jeong

V Rangers vám trenér John Tortorella nedával moc prostoru na ledě. Spadlo vám sebevědomí?
Samozřejmě. Já nejsem v NHL žádný nováček, jsem tam deset let. Věci, které se tam dějí, tak člověka poznamenají. Zvláště některá jednání lidí. Jeden den říkají jedno a druhý den je to jinak. Potom člověk neví, na čem je. Po osmi letech v Buffalu jsem měl náročných dvanáct měsíců, kdy jsem cestoval po třech klubech. Rád bych se usadil a zbytek smlouvy dohrál v jednom týmu.

Potvrdilo se, že NHL je především obchod?
Dneska už nikomu nemůžete věřit. Něco řekne trenér a něco vedení. Druhý den je to jinak. Potom na vás koukají a nemají vysvětlení. Mrzí mě situace v New Yorku. Cítil jsem se tam dobře, měl jsem výborný nástup do sezóny, trenér mě ale odstavil, když se přestalo dařit týmu. Nakonec jsem přestal hrát úplně. S tímhle jsem tam nešel, ale bohužel. I tohle se v kariéře stává. Člověk si z toho musí vzít to pozitivní a ponaučit se, aby to uměl v budoucnu vstřebávat.

Tedy velké zklamání z Rangers?
Trenér mě chtěl. Potom se to ale zvrtlo. Hrál jsem nakonec tak málo, že moje efektivita mohla být jen nulová. To se musí odrazit, jsem zvyklý hrát a dávat góly. To vše se poté odrazilo na mé psychice, proto jsem musel z New Yorku odejít.

Berete se jako obětní beránek?
Nevím. On tohle neudělal poprvé (trenér John Tortorella). Nechci o něm mluvit, má takovou pověst. A to i v těch štacích, kde byl předtím. Nechci se vymlouvat, nevyšlo to. Tuhle kapitolu jsem uzavřel a dívám se dopředu.

Pomohl vám k lepší náladě aspoň zápas Jágr Teamu v Hodoníně. Vyhráli jste, dal jste dva góly, že?
Vždycky chcete vyhrát. V Hodoníně jsem byl poprvé. Až budu mít někdy čas, tak se přijedu podívat.

Třeba ochutnat víno?
Skelničku si dám. K masu červené a k rybě bílé, ale že bych byl extra vinař, tak to tedy nejsem.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..