Rubriky:

NHL

Hokejový obránce Kindl dostane v Detroitu větší šanci prosadit se

24. srpna 2010 14:13 - DETROIT

Hokejový obránce Jakub Kindl by měl v nadcházející sezoně dostat větší šanci prosadit se v hvězdném kádru Detroitu v NHL. Vedení Red Wings s předstihem oznámilo, že třiadvacetiletý hráč bude plnit roli sedmého obránce týmu a nebude působit na farmě v nižší soutěži AHL.

Důvod je prostý. V případě, že by se Detroit rozhodl poslat Kindla na farmu do Grand Rapids, musel by jej kvůli jeho věku napsat na takzvaný waiver list. Ostatní kluby by tak měly šanci 19. hráče draftu z roku 2005 získat, což nechce Detroit riskovat.

Rudá křídla počítají s tím, že Kindl bude celou sezonu trénovat s hlavním týmem a bude připraven naskočit do sestavy v případě, že vypadne ze hry některý z šesti obránců základního kádru. Rodák ze Šumperka má doposud na svém kontě tři starty v NHL.

"Je to obránce s dobrou rozehrávkou, který se musel stejně jako ostatní mladí hráči v naší organizaci naučit, jak hrát v našem obranném pásmu," uvedl asistent generálního manažera Jim Nill pro Detroit Free Press. "Nečekejte, že vás udiví tvrdou střelou nebo fyzickým stylem. Jeho předností je rozehrávka a to potřebujeme," dodal Nill.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..