Hudler se vrátil a pomohl Detroitu k výhře asistencí

NEW YORK

Hokejový útočník Jiří Hudler se při svém prvním startu po návratu z Ruska podílel asistencí na výhře Detroitu nad New Yorkem Rangers 5:3. Český reprezentant se v předešlých třech přípravných zápasech Red Wings v detroitské sestavě neobjevil, v nedělním utkání odehrál 13 minut a v druhé minutě přihrál na gól Danu Clearymu.

Asistenci na první branku svého celku si připsal i Marek Židlický, jeho Minnesota však prohrála 3:4 na ledě Montrealu. Domácí, v jejichž sestavě chyběla trojice Tomáš Plekanec, Jaroslav Špaček a Roman Hamrlík, rozhodli o své výhře třemi góly v druhé třetině.

Střelecky se dařilo Edmontonu, jenž doma deklasoval Vancouver 8:2 a hned trojice hráčů se na tom podílela dvěma góly. I díky Eberlemu, Pennerovi a Horcoffovi tak zažil příjemný návrat do sestavy Oilers brankář Chabibulin, který ze zdravotních důvodů deset měsíců nechytal soutěžní zápas.

V posledním nedělním přípravném utkání před blížícím se startem NHL prohrálo Colorado doma se St. Louis 0:2.

Přípravné zápasy na nový ročník NHL:
Detroit - New York Rangers 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 2. Cleary (Hudler), 4. Zetterberg, 26. Rafalski, 45. Holmström, 48. Eaves - 9. Avery, 32. Christensen, 33. Anisimov.
Montreal - Minnesota 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 10. Engqvist, 27. White, 27. Boyd, 29. B. Nash - 13. Clutterbuck (Židlický), 54. Falk, 60. Brodziak.
Edmonton - Vancouver 8:2 (4:1, 1:1, 3:0)
Branky: 2. a 17. Eberle, 5. a 55. Penner, 7. a 41. Horcoff, 25. Vande Velde, 42. Omark - 7. Malhotra, 38. Kesler.
Colorado - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Oshie, 60. Boyes.