Neuvirth v přípravě vychytal výhru Washingtonu nad Bostonem

Český hokejový brankář Michal Neuvirth pomohl v úterním přípravném utkání na nový ročník NHL k výhře Washingtonu nad Bostonem 3:2. Dvaadvacetiletý Neuvirth odchytal celý zápas a připsal si 20 úspěšných zákroků. Z dalších českých hokejistů v programu celkem devíti duelů tentokrát nikdo nebodoval.

Brankář Washingtonu Michal Neuvirth.

Za Washington nastoupila poprvé v přípravě jeho největší hvězda Alexandr Ovečkin, který si připsal dvě asistence. V deváté minutě připravil gól pro Mathieua Perreaulta, pak sice překonal Neuvirtha v 15. minutě Jeremy Reich, ale v závěru druhého dějství po další Ovečkinově asistenci skóroval Alexandr Sjomin. Náskok Capitals navýšil Cody Eakin a v 52. minutě jen snížil Brad Marchand.

Boston nechal své opory včetně českého útočníka Davida Krejčího odpočívat. Dnes přivítají Bruins Capitals v odvetě a po utkání už zamíří do Evropy. V sobotu je čeká přípravný zápas v Belfastu, pak už se přesunou do Prahy, kde v sobotu 9. října a o den později vstoupí do nového ročníku NHL proti Phoenixu.

Coyotes prohráli na ledě Calgary 1:3 a v sestavě se objevili jen Martin Hanzal s Radimem Vrbatou, Petr Průcha tentokrát nehrál. Phoenix také čeká poslední přípravný zápas na severoamerické půdě dnes, nastoupí v Edmontonu. Boston se ještě před ostrým startem představí v úterý v Liberci, Phoenix o den později v Rize proti Dinamu.

Přípravné zápasy na nový ročník NHL
Washington - Boston 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 9. Perreault, 40. Sjomin, 46. Eakin - 15. Reich, 52. Marchand. Zásahy brankářů: Neuvirth 22/20 - Schaefer 28/25.
New Jersey - Philadelphia 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 9. Mair, 55. Zajac, 58. Kovalčuk - 2. Carter, 36. Žerděv. Zásahy brankářů: Brodeur 28/26 - Boucher 28/25.
Ottawa - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), hráno v Dundasu
Branky: 40. Wiercioch - 9. Niedermayer, 52. Pominville.
Columbus - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Filatov, 51. Holden, rozhodující sam. nájezd Huselius - 21. Cullen, 36. Nystrom. Zásahy brankářů: Garon 15/14, LeNeveu 15/14 - Backström 33/31.
Pittsburgh - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 13. Malkin, 24. Jeffrey, 49. N. Johnson, 52. Letestu - 29. Beach. Zásahy brankářů: Johnson 22/21 - Toivonen 19/17, Richards 20/18.
Calgary - Phoenix 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Iginla, 22. Hagman, 46. Brodie - 6. Doan. Zásahy brankářů: Karlsson 20/19 - LaBarbera 27/24.
Colorado - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 12. a 37. Stastny - 56. Neal. Zásahy brankářů: Budaj 21/20 - Raycroft 27/25.
Vancouver - San Jose 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Samuelsson, 12. Raymond, 28. Tambellini - 37. Heatley. Zásahy brankářů: Schneider 24/23 - Niemi 22/19.
Los Angeles - Anaheim 8:3 (4:0, 1:1, 3:2)
Branky: 18. a 54. J. Johnson, 8. Brown, 9. Simmonds, 13. Smyth, 33. Handzuš, 49. Loktionov, 49. Clifford - 24. a 58. Marchant, 57. Sexton. Zásahy brankářů: Quick 27/24 - McElhinney 42/34.