Hudler přispěl dvěma góly v přípravě k výhře Detroitu

NEW YORK

Český hokejový útočník Jiří Hudler se v pátečním přípravném utkání na NHL dvěma góly podílel na výhře Detroitu nad Torontem 7:3. Střelecky se prosadil i jeho spoluhráč obránce Jakub Kindl. Stejně jako Hudler si připsal vítěznou trefu také Patrik Eliáš z New Jersey, který přispěl k úspěšnému výsledku 4:3 proti New Yorku Islanders.

Útočník Detroitu Jiří Hudler překonává gólmana Toronta Jussiho Rynnase.

Hudler nastoupil poprvé ve formaci s Mikem Modanem, jejichž spojení kouč Red Wings Mike Babcock už po příchodu zkušeného amerického útočníka avizoval, a spolupráce jim klapala. "Bylo do dneska dobré. Dařilo se nám s pukem a bruslili jsme," řekl Modano, který podepsal jako volný hráč s Red Wings roční smlouvu na 1,25 milionu dolarů. "Mike hraje v NHL dvacet let, takže sehrát se s ním není těžké," doplnil Hudler.

Spolu s nimi nastoupil Dan Cleary a toto trio by mělo vytvořit údernou třetí řadu. Hudler si připsal první dvě trefy po návrat z Dynama Moskva, kde strávil uplynulou sezonu. Nejdříve v deváté minutě v přesilovce zvýšil na 2:0, když se Modanova střela odrazila od Tomáše Kaberleho nešťastně před volného Hudlera, který poslal puk za záda Jussiho Rynnase. Ve 29. minutě tečoval český útočník střelu Briana Rafalského a zvýšil na 4:1. Ještě předtím na konci úvodní třetině skóroval v přesilovce také Kindl.

Eliáš si v New Jersey oživil osvědčenou souhru s Jasonem Arnottem, který se vrátil do týmu Devils v létě po osmi letech. Duo, které se postaralo v roce 2000 o vítěznou branku v rozhodujícím finále Stanleyova poháru proti Dallasu se předvedlo při gólové akci ve 33. minutě, kdy Arnott v přečíslení dvou na jednoho připravil Eliášovi pozici k zakončení.

Podle Eliáše si s Arnottem mohou rozumět stejně, jako když táhli před léty Devils k úspěchům. "Bavili jsme se o tom, že jsme stále v dobré formě, i když jsme o osm, devět let starší. Cítíme se dobře a věříme, že můžeme mít dobrou sezonu," prohlásil čtyřiatřicetiletý Eliáš. V přípravném kempu většinou nastupovali s Jamiem Langenbrunnerem, v pátek se k nim ale zařadil na pravé křídlo švédský nováček Mattias Tedenby.

Brankář Tomáš Vokoun kryl proti Tampě Bay 40 střel, ale nezabránil porážce Floridy 1:2 v prodloužení. Michal Neuvirth také odchytal celý zápas a přes tři inkasované branky se mohl radovat z výhry Washingtonu nad Columbusem 5:3. Útočník Milan Michálek si připsal dvě asistence při porážce Ottawy na ledě New Yorku Rangers 4:5 po samostatných nájezdech.

Přípravné zápasy na nový ročník NHL:
Carolina - Atlanta 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 36. a 62. Sutter - 59. Antropov.
Philadelphia - Buffalo 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Žerděv, 28. Van Riemsdyk, 60. Betts - 42. Roy.
Washington - Columbus 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 7. a 46. Fehr, 21. Laich, 42. Bäckström, 60. Sjomin - 23. Wilson, 35. Holden, 45. Clark (Klesla). Michal Neuvirth (Washington) odchytal celý zápas, inkasoval z 26 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 88,46 procenta.
New Jersey - New York Islanders 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 6. Arnott, 15. Parise, 28. Rolston, 33. Eliáš - 35. a 52. Moulson, 2. Joensuu.
New York Rangers - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 31. Boyle, 36. Stepan, 47. Boogaard, 57. M. Staal, rozhodující sam. nájezd Christensen - 40. a 46. Spezza (na první M. Michálek), 41. Karlsson (M. Michálek), 52. Campoli.
Detroit - Toronto 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
Branky: 9. a 28. Hudler, 7. Muršak, 19. Kindl, 43. N. Kronwall, 45. Franzén, 51. Zetterberg - 11. Kessel, 37. Bozak, 46. Grabovskij.
Florida - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 55. Garrison - 29. Gagne, 64. Lundin. Tomáš Vokoun (Florida) odchytal celý zápas, inkasoval z 42 střel dvě branky a měl úspěšnost zákroků 95,24 procenta.
Chicago - Pittsburgh 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 41. a 59. Hossa, 25. Pisani, 34. Kopecký, 46. P. Kane - 51. Goligoski, 59. C. Adams.
Edmonton - Calgary 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Branky: 23. McIntyre - 40. a 41. Iginla, 32. Hagman, 58. Rheault, 60. Brodie.
Anaheim - Vancouver 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 22. S. Koivu, 44. Beleskey - 15. Raymond, 28. Edler, 55. H. Sedin, 60. Kesler.