Průcha pomohl v poslední přípravě Phoenixu k výhře nad Rigou

RIGA

Český útočník Petr Průcha ve středu pomohl gólem k vítězství Phoenixu 3:1 na ledě Dinama Riga v posledním přípravném utkání před startem NHL. Slavná soutěž začne ve čtvrtek v Helsinkách zápasem Minnesota - Carolina, Phoenix do ligy vstoupí v sobotu v Praze zápasem s Bostonem.

Petr Průcha z Phoenixu (vpravo) padá na led po střetu se Sandisem Ozolinšem z Dinama Riga.

Průcha využil na konci druhé třetiny jednu z přesilovek, ke gólu mu pomohli oba spoluhráči z českého útoku Martin Hanzal a Radim Vrbata. Hokejisté Phoenixu, kteří ještě ráno absolvovali v Praze rozbruslení, hýřili v utkání aktivitou a Rigu přehráli. Jedinou slabší chvilku si vybrali v polovině zápasu, kdy vyrovnal na 1:1 Mark Hartigan.

Čisté konto v prvních 30 minutách udržela jednička Phoenixu Ilja Bryzgalov, jehož poté vystřídal Jason LaBarbera. Ten inkasoval hned ze třetí střely, poté však už svůj tým podržel.