Také druhý zápas NHL v Helsinkách vyhrála Carolina

HELSINKY

Také druhý zápas nové sezóny NHL v Helsinkách vyhráli hokejisté Caroliny. Po čtvrtečním vítězství 4:3 v pátek porazili Minnesotu 2:1 po samostatných nájezdech.

Jeff Skinner z Caroliny objíždí brankáře Minnesoty Niklase Bäckströma v duelu hraném v Helsinkách.

Stejně jako ve čtvrtek i dnes skóre zápasu v Hartwall Areně otevřela Minnesota. Dvě minuty před první přestávkou se prosadil při přesilové hře útočník Andrew Brunette. O vyrovnání se postaral ve 22. minutě forvard Tuomo Ruutu.

Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich se jako jediný prosadil první střílející Jeff Skinner, který si před tím přihrávkou na Ruutuův gól připsal při svém druhém startu v NHL premiérový bod v zámořské soutěži.

Helsinky: Carolina - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. R. Ruutu, rozh. nájezd Skinner - 18. Brunette. Zásahy brankářů: Ward 42/41 - Backström 37/36. Diváci: 13 465.